Zapomniane, ale odnalezione... w Tarnowie - koncert "Lipa Vinkovci"
access_time 2007-05-05 23:51:50
W ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej tarnowianie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z muzyką chorwacką w wykonaniu Męskiego Oktetu Wokalnego "Lipa Vinkovci".
fotoKoncert był pierwszym z czterech zaplanowanych w naszym mieście w ramach festiwalu. W Kościele Ojców Filipinów licznie zgromadzili się melomani i uczestniczyli w muzycznym wieczorze - zespół śpiewał a capella pieśni kompozytorów chorwackich, pochodzących z różnych regionów tego dobrze znanego polskim turystom kraju.

Zespół po raz pierwszy wystąpił w Polsce, tym bardziej cieszy, że Tarnów był jedną z 19 miejscowości, w których odbywają się koncerty festiwalu. "Lipa Vinkovci" zdobywał popularność na całym świecie, m.in. w Słowenii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii. W spotkaniu z muzyką odnalezioną uczestniczyli także goście z Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii, co świadczyć może o popularności tego oktetu.

Wyjątkowy nastrój tworzyła nie tylko nieznana dla większości z nas muzyka, ale i sceneria kościoła o. o. Filipinów, kompozycje z kwiatów, oświetlenie. Całość imprezy prowadziła Grażyna Durlow.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A