Doskonały koncert jazzowy legendarnej formacji Ptaszyn Wróblewski Quartet
access_time 2006-11-18 13:20:19
Zespół nie zawiódł oczekiwań fanów muzyki jazzowej. Artyści zaprezentowali polskie standardy jazzowe w nowej wersji. Leader grupy Jan Ptaszyn Wróblewski grał również swoje utwory.

Jan Ptaszyn WróblewskiKlub Jazzowy TCK przygotował tarnowianom atrakcyjną formę rozrywki - prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki jazzowej. Po wielu latach na scenie TCK wystąpiła w piątkowy wieczór formacja Ptaszyn Wróblewski Quartet w składzie: Jan Ptaszyn róblewski - sax, Wojciech Niedziela - piano, Jacek Niedziela - bass i Marcin Jahr - drums. Kwartet grał polskie standardy jazzowe, m.in. utwory Komedy, Trzaskowskiego, Kurylewicza oraz kompozycje leadera grupy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Bohater wieczoru ze szczególnym sentymentem zapowiedział dzieło będące oryginalną wersją przepięknego utworu lirycznego Krzysztofa Komedy napisanego do sztuki pt. "Szara kolęda". Koncertowi towarzyszyła wspaniała atmosfera. Pełen poczucia humoru Jan Ptaszyn Wróblewski doskonale nawiązał kontakt z publicznością, która po występie maestro jak i w jego trakcie nagrodzała go gromkimi brawami. Po zakończeniu występu niezwykły gość ponownie pojawił się na scenie, aby w rytmach jazzowych pożegnać się z publicznością.

 

Koncert dostarczył wielu wrażeń nie tylko słuchowych, ale i wzrokowych dzięki TCK, które proponuje coraz ciekawsze wizualne koncerty, dzięki nowemu oświetleniu. Tradycją stało się również to, że koncert można oglądać w innych salach TCK poprzez obraz z projektora i za to należą się słowa uznania.

 

tekst: Michał Stańczyk

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl

Zdjęcia dedykuję pewnej bliskiej mi osobie...

%%br%%

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A