Druga rocznica śmierci Jana Pawła II - uroczystości już jutro
access_time 2007-03-31 13:19:26
W poniedziałek, 2 kwietnia, minią dokładnie 2 lata odkąd Sługa Boży Jan Paweł II 'odszedł do domu Ojca'. Obchody związane z uczczeniem pamięci tego wielkiego człowieka w tym roku odbędą się jednak dzień wcześniej.

Niedziela Palmowa jest w Kościele tarnowskim tradycyjnym dniem Diecezjalnego Spotkania Młodzieży. Co roku jest on okazją do spotkania się młodych ze sobą i z ks. bp. W. Skworcem. Tym razem Spotkanie będzie miało większe znaczenie.

Tarnowski Biskup, zważając na fakt, że Niedziela Palmowa tego roku niemalże pokrywa się z drugą rocznicą śmierci Jana Pawła II, postanowił połączyć te dwie uroczystości. Pomysł wydaje się o tyle dobry, że młodzież diecezji zebrana z okazji Spotkania Młodych będzie miała też okazję do włączenia się w tarnowskie obchody związane z postacią papieża Polaka.

Zaplanowane uroczystości będą miały następujący przebieg:
O godzinie 11:30 na Placu Katedralnym rozpocznie się Droga Krzyżowa. Przejdzie ona ulicami miasta aż do kościoła pod wezwaniem błogosławionej Karoliny. Tam ks. bp. Wiktor Skworc odprawi Mszę świętą.

Drugiego kwietnia zaś uroczystości odbędą się w Starym Sączu.

Przy Ołtarzu Papieskim o godzinie 17:00 rozpocznie się przedstawienie poetycko-muzyczne. Po nim ks. bp. Wiktor Skworc odprawi Mszę św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Rozpoczęcie celelbry planowane jest na godzinę 18:00.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A