Bezpieczne ferie w Tarnowie
access_time 2007-01-12 23:30:04
Patroli policji i straży miejskiej nie zabraknie w miejscach, gdzie tarnowskie dzieci i młodzież będzie spędzać ferie. Służby porządkowe, straż i Sanepid będą współdziałać przez cały czas – takie są m.in. ustalenie na piątkowym spotkaniu Miejskiego Zespołu Reagowania Kryzysowego.
Przypomnijmy, że w sumie w ciągu dwóch tygodni od 13 stycznia przygotowano ponad 50 imprez dla dzieci i młodzieży. Zawody modeli balonów na ogrzane powietrze, baseny i lodowisko za złotówkę, bezpłatne zajęcia ze wspinaczki sportowej, karate, zawody strzeleckie - to tylko niektóre atrakcje ferii zimowych w Tarnowie. Nie zabraknie cieszących się olbrzymią popularnością w poprzednich latach sobotnich zabaw dla całych rodzin w Parku Strzeleckim. Będą także zawody narciarskie m.in. Bieg Tarnowian oraz wyjazdy na narty do Krynicy. Nowością są zajęcia w Klubie Zatoka na oś. Legionów przygotowane przez Pałac Młodzieży.

Propozycje przygotowało aż 39 tarnowskich szkół, kluby sportowe i Pałac Młodzieży. W 12 szkołach podstawowych będą gorące posiłki dla uczniów (w cenie ok. 3 zł za dzień). Dla dzieci z rodzin mniej zamożnych obiady będą darmowe, zapłaci za nie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sumie na miejski projekt „Ferie Zimowe - Tarnów 2007” wydanych zostanie 100 tysięcy złotych. Koordynatorem programu jest Referat Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A