Ułatwienia dla mieszkańców powiatu
access_time 2007-01-11 23:58:56
Starostwo Powiatowe w Tarnowie przygotowuje ułatwienia dla kierowców, którzy w będą chcieli rejestrować swoje samochody. Zmiany dotyczą zarówno aut sprowadzanych, jak też tych nowych, zakupionych w kraju.
Dla petentów wprowadzono dwie zasadnicze zmiany. Po pierwsze rozdzielono sprawy kierowców, którzy przychodzą rejestrować auta używane od właścicieli samochodów nowych. Podział jest wynikiem konieczności poświęcenia znacznie większej ilości czasu na opracowanie dokumentów dotyczących samochodów używanych, szczególnie importowanych.

W jednym okienku odprawiani będą tylko właściciele aut nowych, których dokumenty z całą pewnością są w porządku i nie trzeba będzie poświęcać na ich opracowanie takiej ilości czasu, jaką zajmuje przygotowanie rejestracji samochodu importowanego. Wprowadzenie tego udogodnienia nie będzie zmuszało lokalnych nabywców do stania w długich kolejkach, zwłaszcza, że w obecnym okresie ilość rejestrowanych samochodów znacząco rośnie.

Druga zmiana dotyczy wprowadzenia szczegółowego umawiania się na wizytę w Starostwie. Mieszkańcy powiatu mogą zadzwonić do urzędu i tam umówić się nie tylko na określony dzień, ale również godzinę wizyty. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość maksymalnego przyspieszenia terminu wyznaczonego przez urząd

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A