Oficjalne otwarcie Al. Piaskowej
access_time 2006-12-20 19:21:59
W dzisiejsze przedpołudnie oficjalnie otwarta została Aleja Piaskowa, która ma być ważnym przebiciem komunikacyjnym. Po dwóch latach inwestycji i wydanych prawie 18 milionach zł, droga może stanowić trakt dla kolejnych firm z Zielonego Parku Przemysłowego
Niewiele po godzinie 11:00 Prezydent Ryszard Ścigała przeciął wstęgę, otwierającą podróżnym możliwość poruszania się po Al. Piaskowej. Oczywiście "zgoda" ta była jedynie symbolicznym aktem, gdyż z asfaltowego przebicia, większość kierowców korzysta już od dłuższego czasu.

Droga ta jest elementem większej inwestycji, która ma pomóc nowym inwestorom z Zielonego Parku Przemysłowego, w poruszaniu się i dostarczaniu towarów. Warta 17,8 miliona zł modernizacja polegała na przystosowaniu ponad 5 km dróg do cięższych pojazdów, które będą tamtędy dojeżdżać do parku. Przy okazji zbudowano ścieżki rowerowe dla cyklistów. Powstała także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Krzyskiej. 9,5 miliona złotych pochodzi z funduszy unijnych, pozyskanych na ten cel przez miasto.

Efekt dwuletnich prac jest bardzo dobry i powinien zapowiadać kolejne zmiany w miejskiej infrastrukturze.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A