Rozdali jabłka i zdrowie
access_time 2006-10-23 16:03:11
W piątek 20 października, w Tarnowie na Placu Sobieskiego, NZOZ CenterMed przeprowadził „50 Ton Zdrowia” – akcję propagującą zdrowie i zdrowy styl życia. To już czwarta edycja tego pro zdrowotnego happeningu, podczas którego tarnowianie mają okazję poczęstować się jabłkami i skorzystać z darmowych badań.

50 Ton Zdrowia jest autorską propozycją CenterMedu. Wymyślił ją obecny prezes firmy, Andrzej Witek.

"Naszym zamiarem było skłonienie ludzi do zastanowienia się nad ich zdrowiem, kondycją, stylem życia. Wręczając przechodniom jabłka, symbol zdrowia, przeprowadzając podstawowe badania osiągnęliśmy cel - uświadomienie, że najważniejsze w życiu jest zdrowie. Akcja nie jest jednorazowym wydarzeniem. Nasza firma wykonuje wiele badań w ciągu roku i udało nam się pozyskać dobre kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia na badania profilaktyczne. Od czerwca wykonujemy badania dla wielu grup społecznych z Tarnowa. Są to badania dla kobiet w kierunku profilaktyki raka szyjki macicy, badania związane z chorobami krążenia, nadciśnienia. Teraz w związku z finansowaniem z Urzędu Miasta wykonywaliśmy bezpłatne szczepienia na grypę. Cały czas trwa akcja w Specjalistycznym Centrum na Skargi, gdzie wykonujemy testy dzieciom w kierunku astmy i alergii. Te informacje są zawarte na ulotkach rozdawanych podczas dzisiejszej akcji  – mówi prezes Witek.

 

Pogoda dopisała, więc tony jabłek – w tym roku były to wyjątkowej urody i smaku odmiany champion i elstar z łąckich sadów – „rozeszły” się w kilka godzin. Jabłka rozdawali między innymi uczniowie klasy integracyjna 6c ze Szkoły Podstawowej nr 9.

 

"Już po raz drugi w promocję zdrowia. Naszym zadaniem było wymyślenie hasła zachęcającego do zdrowego życia. Będziemy rozdawać jabłka, zachęcać do zdrowego odżywiania" - Anna Usień

 

Idea 50 Ton Zdrowia zatacza coraz szersze kręgi. Pierwsza edycja prowadzona była tylko w Tarnowie, do następnej włączyły się przychodnie z Rzeszowa i Sandomierza, później z Nowego Sącza i Lublina.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A