Zegar ponad wszystko
access_time 2006-10-17 12:08:10
Koncern IBM zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej generacji dwurdzeniowych procesorów Power6, które łamią dotychczasowe granice szybkości pracy.

 Nowe procesory IBM będą pracować z częstotliwością od 4 do 5 GHz, posiadają 8MB pamięci cache drugiego poziomu. Wymiana danych z pamięciami będzie odbywać się z prędkością 75 GB/s.


Producent postanowił podnieść szybkość pracy procesorów, odchodząc tym samym od powszechnej koncepcji konkurencyjnych rozwiązań, opartej na zwiększaniu ilości rdzeni. Nowa linia procesorów Power6 zaoferuje dwukrotnie wyższą częstotliwość i przepustowość, w porównaniu do obecnego już na rynku modelu Power5, bez dodatkowego zużycia energii. Firma IBM ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z produkcją procesorów. Power4 był jednym z pierwszych na rynku dwurdzeniowych układów.


Polityka IBM odbiega od koncepcji pozostałych konkurentów, którzy rywalizują w zwiększaniu ilości rdzeni w jednym procesorze, jednocześnie obniżając ich częstotliwość pracy, aby zachować minimalne zużycie energii i mniejszy poziom emisji ciepła. Nowe produkty amerykańskiego producenta będą wykonane w technologii SOI 65nm.

 

 

 

 


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A