Wyniki sobotnich pojedynków tarnowskich piłkarzy
access_time 2006-10-16 10:17:01
W sobotnich spotkaniach tarnowskie drużyny występowały ze zmiennym szczęściem. Unia ustrzegła się utraty dystansu dzięki zwycięstwu Beskidów Andrychów nad liderem, punkty ze spotkań wyniosły ekipy Tarnovii i Iskry. Pozostałe niestety nie zdołały osiągnąć nawet remisu.
Ciężkie było wyjazdowe spotkanie tarnowskiej Unii z MKS Trzebinia/Siersza. Zgodnie ze wczesniejszymi zapowiedziami gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Po przerwie prowadzili już 3:0. Jaskółki do skutecznej akcji doprowadzili dopiero w 84 minucie meczu. Jednak minutę później stan swojego konta podwyższyli także gospodarze. Wynik ustalił w 89' Robert Witek, autor również poprzedniego trafienia.
Unia tylko dzięki przegranej na własnym obiekcie Przeboju Wolbrom, utrzymała dystans do lidera i nie zanotowała większej straty po tej kolejce. Jednak czołówka tabeli mocno się zagęściła. Drużyny ulokowane na miejscach 2-7 dzieli zaledwie 4 punkty.

MKS Trzebinia/Siersza - Unia Tarnów 4:2

Do dobrych dni, niedzieli nie zaliczy również Metal/Gawro Tarnów, który przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Grodem Podegrodzie. Tarnowianie stracili 1 bramkę. W tej chwili znajdują się na 14 miejscu z 8-punktowym dorobkiem. Do ucieczki ze strefy spadkowej przed końcem rundy jesiennej pozostały 2 kolejki. Metal zagra u siebie z Dunajcem Nowy Sącz, a także na wyjeździe z Victorią Witowice Dolne. Oba spotkania do łatwych nie będą należały.

Gród Podegrodzie - Metal/Gawro Tarnów 1:0

Tarnovia w VI lidze nadal idzie za ciosiem. Kolejne 3 punkty może dopisać do swojego dorobku i pnie się dzięki temu w górę. W tej chwili jest na 12 miejscu, ale wyraźnie odskoczyła od strefy spadkowej. Do miejsca 6 traci tylko 3 oczka (z pozycji 12 ekipy). W tabeli prowadzi Wisłą Grobla z dorobkiem 24 punktów.

Tarnovia Tarnów - Skrzyszovia Skrzyszów 1:0

W A-klasie punkty między sobą podzieliła Iskra Tarnów i Victoria Koszyce Małe. Spotkanie drużyn z tabelowej czołówki zakończyło się wynikiem 1:1. Iskra mimo to, nie pożegnała się z fotelem v-ce lidera, a nawet odrobiła 1-punktową stratę do lidera, KS Radlna. Wszystko dzięki korzystnym, niekiedy zaskakującym rozstrzygnięciom w pozostałych spotkaniach.
Błękitni nie sprostali na własnym obiekcie GLKS Gromnik, przegrywając 2:3. W związku z tym zostali zdegradowani na miejsce 12. Ostatni w tabeli Spółdzielec Grabno traci do tarnowian zaledwie 2 punkty.

Iskra Tarnów - Victoria Koszyce Małe 1:1
Błękitni Tarnów - GLKS Gromnik 2:3