Zastraszeni w szkołach
access_time 2006-10-02 18:30:42
Zastraszenia, wymuszenia, pobicia - wobec takich sytuacji zostają postawieni uczniowie szkół - zarówno podstawowych, jak gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nikt nie zaprzecza, że problem nie istnieje. Niestety często bywa, że pokrzywdzeni boją się mówić. Nowo powstały Zespół do Spraw Nieletnich i Patologii ma służyć pomocą w rozwiązywaniu tych problemów.

Policjanci odnotowali już pierwsze sukcesy. Po miesiącu udało się potwierdzić kilka rozbojów i wymuszeń rozbójniczych na terenie szkół gimnazjalnych w Tarnowie i w gminie Żabno.

 

W gimnazjum w Żabnie zatrzymano 16-latka, który wymuszał od uczniów pieniądze, telefony komórkowe, buty, koszulki sportowe. Pobierał też opłatę za ochronę przed klasowymi osiłkami a z czasem zaczął stosować groźby pobicia i okaleczenia. Policja nawiązała współpracę z dyrekcją szkoły. Ustalono, że pięciu uczniów zostało pokrzywdzonych. Młody przestępca dokonał łącznie 35 rozbojów i wymuszeń.

 

Podobny przypadek miał miejsce w gimnazjum w Tarnowie – zatrzymano 16-latka, mieszkańca Tarnowa. Dopuścił się rozbojów na młodszym koledze ze szkoły - używał gróźb i przemocy.

 

Policja może interweniować, ale do rozwiązania problemu konieczna jest współpraca dyrekcji, nauczycieli i oczywiście uczniów. Często jednak Ci ostatni boją się mówić.


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A