Wpadli w ręce policji
access_time 2006-10-02 18:07:54
Policja już od miesiaca poszukiwała dwóch sprawców, którzy dokonali sześciu rozbojów w Parku Strzeleckim. Obydwaj - 15 i 16-latek został ujęty w niedzielę. Może teraz bezpieczniej będzie spacerować alejkami parku.

W ciągu miesiąca dokonali sześciu robojów. 16-latek znany był policji, był już karany. Rozbojów w parku dokonywali rano lub w południe. Obserwowali spacerujących dokonując wyboru. Najczęściej byli to młodsi uczniowie szkół. Scenariusz działania zawsze był ten sam: podchodzili i pytali o godzinę, a nastepnie grożąc pobiciem żądali pieniędzy czy telefonu komórkowego. Napadając używali kominiarki i drewnianej pałki.

 

Jedną z ofiar tych młodocianych przestępców był mieszkaniec Pleśnej, który został przez nich poturbowany. Towarzysząca mu dziewczyna wezwała na pomoc grupę kibiców jednego z tarnowskich klubów. Pomocy udzielił poszkodowanym również patrol policji. Zatrzymano najpierw młodszego ze sprawców, później jego kolegę. W trakcie przeszukania u jednego ze sprawców zatrzymano i zabezpieczono kominiarkę.

 

„Apelujemy do osób, które w wyniku przestępczej działalności tej grupy utraciły pieniądze lub inne przedmioty, aby dzwoniły na numer sekcji kryminalnej 014 628 21 12" - mówi Izabela Kłusek z zespołu prasowego KMP w Tarnowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A