Wyrecytować wyjazd do Zagrzebia
access_time 2006-06-03 21:54:10
Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia "Tratwa" odbył się konkurs recytatorski, poświęcony twórczości Romana Brandstaettera. Już po raz 26 spotykają się recytatorzy i jury. Tym razem w nieco mniejszym, kameralnym gronie niż w ubiegłym roku. Nie obniżyło to jednak poziomu młodych recytatorów.

Przypomnijmy, że nagrodą w tym konkursie był wyjazd do Zagrzebia na Europejskie Spotkanie Młodych ufundowany przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Do recytacji  zgłosiło się 18 osób z całej diecezji - Nowego Sącza, Okulic, Dębicy, Pilzna, Szczucina. Niestety zabrakło młodzieży z Tarnowa.

 

 =Główną nagrodę wyrecytowała Aleksandra Krokosz z Liceum Ogólnokształcącego z Bochni prezentując utwór "Na dziedzińcu arcykapłana". W tym komkursie brała udział pierwszy raz. "Na pewno pojadę do Zagrzebia. Ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna, bo przygotowywałam się sama do konkursu" - powiedziała Ola po wręczeniu nagród. W tegorocznym konkursie wzięła też udział laureatka ubiegłorocznego XXV Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem zajęła III miejsce ex equo z Katarzyną Jurczyk z Dębicy. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Osakowi również z Dębicy. Jury postanowiło przyznać również dwa wyróżnienia - Mariuszowi Szęszolowi i Sylwii Fołcie.

 

Młodzież recytowała utwory Romana Brandstaettera - poety związanego z Tarnowem.  W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. To trudna poezja, ale młodzi ludzie poradzili sobie świetnie i warto było walczyć o główną nagrodę.Organizatorem konkursu był Wydział Młodzieżowy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ks. Artur Ważny - dyrektor Wydziału - już zapowiedział, że myśli nad zorganizowaniem wyjazdu w przyszłym roku, w czasie którego odbyłby się konkurs. Co będzie tematem przyszłego konkursu? W kuluarach mówiło się o poezji ks. Jana Twardowskiego, który odszedł od nas. Ale to nie jest oficjalna informacja.

 

Gratulujemy wszystkim!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A