Bezkonkurencyjni tarnowianie...
access_time 2006-05-28 15:27:37
Poza zasięgiem dla swoich rywali okazali się juniorzy tarnowskiej Unii, którzy w półfinałowym turnieju MP odnieśli komplet zwycięstw. Koszykarze prowadzeni przez duet trenerski Łukasza i Janusza Stawarzów bez problemów awansowali do finałowej rozgrywki, a styl w jakim to uczynili dobrze rokuje na przyszłość.
W pierwszym dniu po bardzo zaciętym boju tarnowska ekipa pokonała STK Czarnych Słupsk. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie, gdzie młode „Jaskółki” wykazały się dużą odpornością psychiczną i w decydujących momentach skutecznie wykańczały swoje akcje.

ZKS Unia „POLDIM” Tarnów - STK Czarni Słupsk 92:87 (23:27, 28:28, 23:20, 18:12)
%%br%%
UNIA: Bacik Paweł 34, Niemczura Dominik 12, Kapałka Krystian 11, Uriasz Kamil 10, Batorski Michał 10, Piska Mateusz 9, Dawiec Dawid 6, Kondrat Arkadiusz 0
%%br%%
W drugim spotkaniu:
POGOŃ Ruda Śląska - MOSiR Bielsk Podlaski 75:63 (18:18, 13:14, 17:16, 27:15)

Dzień później tarnowianie podejmowali rówieśników z Bielska Podlaskiego. Pierwsza połowa spotkania okazała się bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć znaczącej przewagi. Sytuacja się odmieniła w trzeciej „ćwiartce” kiedy to goście włączyli „piąty” bieg i wygrali tą cześć meczu 13:5. Unia okazała się jednak twardym zespołem, który walczy do końca. W czwartej kwarcie momentalnie zniwelowano stratę, po czym doprowadzono do korzystnego dla Jaskółek rezultatu. Tym samym po drugim dniu turnieju wiadomo było, że Unia uzyskała awans do finału.

ZKS Unia „POLDIM” Tarnów - MOSiR Bielsk Podlaski 67:61 (23:18, 19:21, 5:13, 20:9)

UNIA: Uriasz Kamil 24, Bacik Paweł 17, Kapałka Krystian 9, Niemczura Dominik 6, Batorski Michał 6, Piska Mateusz 2, Kondrat Arkadiusz 2, Dawiec Dawid 1, Koczwara Marcin 0 i Ciesielski Kacper 0.

W drugim spotkaniu II dnia:
STK CZARNI Słupsk - KS POGOŃ Ruda Ślaska 72:78 (14:22, 20:12, 22:26, 16:18)

W niedzielne przedpołudnie rozegrano ostatnie spotkania turnieju. Karty zostały już rozdane w sobotę, gdyż wiadomo było, że awans uzyskały tarnowska Unia i Pogoń Ruda Śląska. Oba zespoły spotkały się jednak w meczu, którego stawką była wygrana w półfinałach. Swoją klasę w tej rywalizacji potwierdzili tarnowianie, którzy niemal od samego początku uzyskali przewagę, którą to z minuty na minuty powiększali by ostatecznie po 40 minutach wygrać różnicą 21 „oczek”.

ZKS Unia „POLDIM” Tarnów - KS POGOŃ Ruda Śląska 76:55 (22:14, 16:8, 23:13, 15:20)

UNIA: Uriasz Kamil 17, Bacik Paweł 17, Niemczura Dominik 10, Dawiec Dawid 10, Batorski Michał 6, Kapałka Krystian 4, Ciesielski Kacper 4, Ciuruś Piotr 3, Piska Mateusz 3, Wojnarowski Bartosz 2, Kondrat Arkadiusz 0, Koczwara Marcin 0