RKM Rybnik – Unia Tarnów (zapowiedź)
access_time 2006-05-26 17:09:39
Jak to najczęściej w sporcie bywa, wyniki niektórych spotkań potrafią zaskoczyć nawet najlepszych “przepowiadaczy”. Identycznie było 21 maja, kiedy tarnowska ekipa miała ten dzień potraktować jako trening punktowany i ze spokojem pojechać do Rybnika po kolejne 3 punkty. Niestety (a może na szczęście) widowisko okazało się bardziej emocjonujące i wygrana 48:42 zmusza Jaskółki do sporego wysiłku na terenie rywala, choćby w walce o bonus, nie wspominając o jakiekolwiek wygranej.
    Tarnowianie nie mają szczęścia w tym sezonie. Nie dość, że tracą punkty w Lesznie, na skutek pośpiechu niektórych zawodników, to jeszcze nie omijają ich defekty. Ostatnie spotkanie, to wręcz plaga. Mimo to, nie można wszystkiego zrzucić na złośliwość rzeczy martwych. Fatalna postawa Jacka Golloba i kolejny kiepski występ Pawła Hliba robią swoje. Niektórzy nawet zastanawiają się, czy do robienia zer, nie lepiej wystawiać rodzimych juniorów?

    O ile Paweł radzi sobie tak jak widać, to jednak jest młodym zawodnikiem, ambitnym i większość widzi w nim potencjał, który zaowocuje w rundzie play-off. Całkiem inaczej ma się sprawa z resztą przedstawicieli drugiej linii. Tym razem prawdziwym dla nich sprawdzianem okaże się wyjazd do Rybnika, gdzie Tarnów musi udowodnić, że jest to jedna wpadka i nie będzie zwiastunem ciągłego obniżania jaskółczego lotu. Utrudni to zdecydowanie brak jednego z filarów. Janusz Kołodziej jeszcze kilka tygodni musi spędzić na rehabilitacji. Nie pojawi się również Szwed. Tym razem w roli obcokrajowca wystąpi Scott Nicholls. Pytaniem jest również postawa budzącego się Staszka Burzy czy Lukasa Drymla.

    O tym, że Rybnik potrafi powalczyć, świadczy choćby mecz z Bydgoszczą, kiedy to gospodarze po dobrej walce przegrali 40:48 (weryfikacja wyniku przez GKSŻ). Są niebezpieczni i w każdej sytuacji mogą okazać się ważnym elementem w tych rozgrywkach. Każdy kto zgubi tam punkty, może później mocno tego żałować.

    Choć statystyki nie są dla RKMu zbyt pomyślne, to kibice jednak liczą na dobry wynik Martina Smolinskiego i Patryka Pawlaszczyka. Obaj są ważnymi ogniwami w tym łańcuchu i ze wszystkich sił starają się sprostać wyzwaniu. Jeśli Povazhny i Szombierski pojadą na dobrym poziomie, a reszta dołoży swoje kilka punktów, może się okazać, że Mistrz Polski polegnie w tym sezonie po raz kolejny.

    Dla tych, którzy wybierają się na ten mecz, prezentujemy ceny biletów i przypominamy, że przejazd przez Kraków będzie w tych dniach bardzo utrudniony ze względu na przyjazd do Polski Papieża.

Amfiteatr normalny - 15 PLN
Amfiteatr ulgowy - 10 PLN
Amtifeatr szkolny - 5 PLN
Trybuna kryta - 35 PLN

Składy obu drużyn:

UNIA TARNÓW ŻSSA
  1. Tomasz Gollob
  2. Janusz Kołodziej ( zastosowane zostanie zastępstwo zawodnika)
  3. Mateusz Trytko
  4. Stanisław Burza
  5. Scott Nicholls
  6. Kamil Zieliński

RKM RYBNIK:
  9. Zbigniew Czerwiński
10. Renat Gafurov
11. Roman Povazhny
12. Christopher Harris
13. Rafał Szombierski
14.Wojciech Druchniak

Sędzią będzie Paweł Lis


%%br%%mat
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A