Jacek w odstawkę?
access_time 2006-05-22 13:55:14
Ostatni mecz ukazał kilka słabości w naszej ekipie żużlowej. Największą jest chyba ostateczne potwierdzenie słabej dyspozycji Jacka Golloba w tym sezonie. Najwyższy czas na odsunięcie go od składu? Wielu powie, że tak. Ale czy w ogóle jest to możliwe?

    Decyzja o odsunięciu Jacka Golloba od składu staje się niemal prześladowcą działaczy "czarnego sportu" w Tarnowie. Dzieje się tak głównie za sprawą głośnych wpływów, jakie mieliby mieć obaj bracia na przebieg spotkań. Co ważne, o parkingowych ekscesach było głośno, głównie za sprawą relacji jednego z obserwatorów całego zajścia.

    Jak pamiętamy, poszło wtedy o zmianę, w myśl której w trakcie meczu Unia Tarnów - WTS Wrocław, w biegu zamiast Jacka Golloba miał pojechać Marcin Rempała. Pewnie wszystko przeszło by bez większego echa, gdyby nie, jak sądzi autor relacji, prostest ze strony Teamu Gollobów. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, ale wielu kibiców czekało tylko na kolejny występ Tomasza w naszym składzie. Ten udowodnił, że nie zamierza mieszać spraw prywatnych z zawodowymi i pojechał jak należy.

    Problem leży pewnie w nieco innym miejscu. Jacek Gollob został sprowadzony 3 lata temu razem z Tomkiem Gollobem. Poza tym, że wiele się mówiło o kosztach przejścia obu zawodników do drużyny Jaskółek, to wiele osób tylko czekało, aż takitransfer w Tarnowie odbije się tylko czkawką. Przez minione dwa lata praktycznie nie było na ten temat ani słowa... Czyżby miało się coś w kwestii "rządów Gollobów" zmienić? Zobaczymy...

    Przypomnijmy zdobycze punktowe Jacka w tym sezonie:

Unia Leszno - Unia Tarnów: faktycznie brak, ale gdyby nie dyskwalifikacja, jego zdobycz wyglądałaby następująco: 3+1 (0,-,1,1+1);
Unia Tarnów - Marma Polskie Folie Rzeszów: 1 (0,-,1,0);
Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów: 2 (0,1,1,-);
Unia Tarnów - Atlas Wrocław: 2 (1,1,0,-);
Unia Tarnów - Włókniarz Częstochowa: 6+2 (1,2’,1,2,,0);
Adriana Toruń - Unia Tarnów: 1 (1,0,-,-);
Unia Tarnów - RKM Rybnik: 0(0,d/4,-,-);

średnia biegowa Jacka: 0,66
średnia meczowa Jacka: 2 pkt

    Oczywiście jest w tym sporo winy dyskwalifikacji, która miała miejsce w pierwszym ligowym meczu. Naniosłem więc poprawki i wyniki wyglądają następująco:

średnia biegowa: 0,857
średnia meczowa: 2,571

    Jak na zawodnika, który w tym roku (podobnie jak w poprzednich) miał być podporą tarnowskiej drugiej lini, wyniki nie prezentują się rewelacyjnie. Zresztą wszyscy, którzy mieli być podporą dla czołówki zawodzili do tej pory. Wspomnę występy Lukasa Drymla i Staszka Burzy, którzy niestety nie wypadali tak, jak byśmy tego oczekiwali. Jednak 5 punktów pierwszego i 8 drugiego w trakcie ostatniego spotkania, stawia wszystko innym świetle. Choć ze względu na niewielką ilość startów średnie wypadają słabo, to jednak:

Średnia biegowa:
Burza: 1,4
Dryml: 0,9

Meczowa:
Burza: 3,5
Dryml: 3,0
(dla równowagi średnie Drymla liczone są z włączeniem punktów, które zostały odjęte po dyskwalifikacji).

    Nie od dziś wiadomo, że statystyki nie jeżdżą, z tym, że dobre wyniki Staszka i nie najgorsze występy Lukasa poza granicami Polski, sugerują jedynie odstawienie Jacka Golloba od składu, przynajmniej do czasu, kiedy nie upora się z obecnymi problemami.

%%br%%mat
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A