20 urodziny VIRUSA
access_time 2006-07-06 10:48:32
W tym roku swoje dwudzieste urodziny obchodzi komputerowy wirus. Początki naszego dokuczliwego towarzysza sięgają lat osiemdziesiątych. Wtedy to powstały pierwsze programy, które potrafiły same się rozprzestrzeniać i ‘zainfekować’ inne pliki. Były to dzieła ówczesnych programistów i przez cały czas zostawały pod ścisłą kontrolą. Było tak aż do 1985-go roku, kiedy pierwszy wirus wyszedł na wolność z komputerowego laboratorium. Brain, bo tak się nazywał pierwszy wirus ‘na dziczy’ roznoszony był za pomocą 5,25 calowych dyskietek. Jego rozprzestrzenianie się było bardzo wolne, ale w ten sposób spuszczono ze smyczy pierwszego z miliona szkodników, z którymi musimy się borykać aż do dzisiaj. W dalszej części artykułu przypomnienie najbardziej szkodliwych wirusów.


CIH (1998)
Szacowane straty: 20 do 80 milionów dolarów (nie licząc wartości utraconych danych)

Narodzony w Tajwanie w 1998 roku. CIH jest rozpoznawany jako jeden z najgroźniejszych i niosących największe spustoszenie wirusów na świecie. Atakował komputery z systemem Windows 95, 98 oraz ME. Zagnieżdżał się w plikach systemowych oraz infekował inne komputery w sieci.
Najgroźniejszą bronią CIH’a było to, że wkrótce po aktywowaniu infekował pliki systemowe powodując awarie całego systemu. Był tak wścibski, że po kryjomu dostał się do wielu firm infekując ich software. Najpopularniejszym przypadkiem była zawirusowana gra firmy Activision – Sin.

 

></p></table>                    <!-- <span class= -->

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A