access_time 2006-07-05 15:54:15

Prezydent apeluje o poparcie internetowego protestu
Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień zwraca się z prośbą do mieszkańców Tarnowa o wysyłanie maili do premiera w sprawie podziału środków unijnych w latach 2007-2013.
Przypomnijmy, że rząd wstępnie przyjąl projekt, że podział środków na poszczególne województwa, który nie uzględnia PKB na jednego mieszkańca regionu. Tym samym Małopolska otrzymałaby o ok. 350 milionów Euro.

- Rozdział pieniędzy, przeznaczanych dla samorządów zawsze budził we mnie delikatnie rzecz ujmując mieszane uczucia. W tej materii zwykle nie decydowały czynniki obiektywne, merytoryczne, a raczej te związane z siłą przekonywania kolejnych polityków. Podział środków na lata 2007-2013 to najbardziej jaskrawy przykład z dotychczasowych. Nie można obok tej propozycji przejść spokojnie do porządku dziennego. To są zbyt duże pieniędze. Mniejsze środki unijne to mniej inwestycji - także w Tarnowie - podkreśla prezydent Tarnowa.

Dlatego prezydent miasta nie tylko podpisał się pod protestem do premiera przygotowanym przez marszałka. Zachęca także tarnowian, by sami pisali listy internetowe do Kazimierza Marcinkiewicza.

strona www Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, gdzie można podpisać się po protestem i wysłać list do premiera Marcinkiewicza zobacz
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A