Festiwal bluesa na Rynku
access_time 2006-07-26 17:25:41
''Był sobie Blues''- Letni Festiwal Bluesa, to jedna z największych wakacyjnych imprez organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury. W każdy piątek sierpnia, na tarnowskim rynku od godzinie 19 będzie można posłuchać muzyki bluesowej, granej na żywo przez znanych ludzi polskiej sceny muzycznej.

Wśród gwiazd pojawią się m.in.: Maciej Maleńczuk, Leszek Cichoński, Jan „Kyks” Skrzek, oraz pomysłodawca i animator festiwalowego przedsięwzięcia Wojtek Klich, który od bardzo wielu lat, żywo uczestniczy i angażuje się w życie kulturalne Tarnowa, poprzez imprezy tj. „Zadyszki Dżemowe”, „Rockowe Opłateczki”, „Bluesy i Bluzki”.

 

Tarnowskie Centrum Kultury, wspólnie z Wojtkiem chce, by muzyka bluesowa stała się ważnym elementem weekendowego życia tarnowian i wykształciła w nich potrzebę uczestniczenia w żywej sztuce. Każdorazowo, po koncertach, odbywać będzie się Jam Session z udziałem muzyków oraz chętnych, które po godzinie 23 przenoszone będzie do klubu Alchemik, gdzie bluesa na żywo będzie można słuchać do późnych godzin nocnych.

 

„Był sobie Blues”, to muzyczna podróż w najciekawsze zakamarki światowego i polskiego bluesa. W ramach festiwalu wystąpią:

 

4.08 - Ścigani, Wojtek Klich Band

11.08 - Devil Blues, Maciej Maleńczuk

18.08 - Jan “Kyks” Skrzek i Leszek Winder, Boogie Boys

25.08 - Anika, The Bluesmobile Band, Leszek Cichoński

 

Wstęp wolny na wszystkie koncerty. W ramach letniego festiwalu bluesa „Był sobie Blues”, 25-26.08 organizujemy również warsztaty gitarowe, które w Piwnicach TCK poprowadzi wirtuoz gitary, czołowy polski gitarzysta bluesowy Leszek Cichoński. Całkowity koszt warsztatów, w których do udziału zapraszamy wszystkich amatorów gitary wynosi 30 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A