Szkolenia antyalkoholowe dla kierowców
access_time 2006-07-11 21:12:46
Tarnów jak jedno z pierwszych miast w Polsce proponuje dodatkowe szkolenie antyalkoholowe dla przyszłych kierowców. W ramach tego pilotażowego programu w 4 największych szkołach jazdy podczas kursu będzie o dwie, trzy godziny więcej.

Będą one w całości poświęcone niebezpieczeństwom jakie powoduje picie alkoholu przez prowadzących auta. Co ważne kandydaci na kierowców nie zapłacą ani złotówki za dodatkowe lekcje. Na wykładach prowadzonych w formie rozmowy będzie można m.in. poznać mity o piciu alkoholu i dowiedzieć się co dzieje się z kierowcą po jednym piwie. Będzie także prezentowany tzw. licznik trzeźwości - czyli kiedy po wypiciu piwa, wina, wódki można bez obaw siąść za kierownicą.

 

Do końca roku przeszkolonych zostanie w Tarnowie 60 grup. Pierwszy kurs ruszy już w sobotę 8 lipca o godzinie 9:00^ w sali wykładowej Ośrodka Szkolenia Kierowców "KRAMEX" przy ul. Brodzińskiego 17. Program przygotował Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A