Zagraniczne media o Tarnowie
access_time 2006-07-10 23:40:08
Przez dwa dni Tarnów gościł ekipę niemieckiej telewizji ARD 1, która przygotowywała materiał do 45-minutowego filmu o Małopolsce. Niemiecką telewizję najbardziej interesowała kultura romska z jedyną w Europie stałą wystawą poświeconą kulturze romskiej w tarnowskim Muzeum Etnograficznym. Ponadto gości zauroczył zaułek za tarnowską katedrą oraz architektura kamienic wzdłuż ulicy Wałowej.

Z kolei w ramach projektu "Małopolska in focus" z jednodniową wizytą w Tarnowie przebywał słowacki fotograf, który uwiecznił Tarnów i okolice (Zalipie) na kliszy fotograficznej. Celem projektu jest zachęcenie zagranicznych fotografów do przyjazdu do Małopolski i uwiecznienia nie tylko sztandarowych, ale i mniej znanych atrakcji turystycznych. Warto dodać, iż prawa autorskie do wybranych zdjęć należeć będą do Urzędu Marszałkowskiego i wykorzystane będą w celach promocyjnych, zaś zdjęcia z Tarnowa będą do dyspozycji Tarnowskiego Centrum Informacji.

 

Gospodarzem pobytu w Tarnowie jest Tarnowskie Centrum Informacji przy dużej pomocy tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Koordynatorem pobytu w Małopolsce ekipy niemieckiej telewizji jest Małopolska Organizacja Turystyczna a projektem "Małopolska in focus" zarządza Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

To jednak nie koniec. Do Tarnowa przyjechał właśnie angielski dziennikarz z jednego z prestiżowych angielskojęzycznych przewodników po europejskich stolicach i największych miastach. Przygotowywany przez niego materiał ukaże się w sierpniowym numerze przewodnika po Krakowie i regionie.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A