W rytmach flamenco
access_time 2006-07-26 00:21:39
Lato w Tarnowie w tym roku przebiega pod znakiem tańca. Już od kilku dni trwa specjalny wakacyjny kurs tańca. Po dwóch tygodniach przerwy znowu Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na naukę tańca, tym razem będą to warsztaty FLAMENCO.

Naukę tego gorącego tańca poprowadzi zespół CONTRATIEMPO. Zespół ten powstał w czerwcu 2003 roku i wykonuje Flamenco, muzykę Andaluzji będącą wynikiem mieszania się kultur cygańskiej, arabskiej i europejskiej. Aranżuje motywy tradycyjne, utwory znanych wykonawców gatunku, jak Paco de Lucia, Vincente Amigo, Tomatito, Pepe Habichuela, Diego del Gastor, czy Niño Ricardo, oraz wykonuje własne kompozycje. Zespół grał między innymi na corocznym Łódzkim Festiwalu Flamenco, akompaniując na warsztatach tańca prowadzonych między innymi przez Carmen Seruga, instruktorkę z Sevilli, uczestniczył w Festiwalu Muzyki Etnicznej „Festiwal w Krajobrazie” w Inowłodzu, współpracował z kinem „Cytryna” aranżując oprawę muzyczną do projekcji takich filmów, jak „Vengo” Tony’ego Gatlifa czy „Flamenco” Carlosa Saury. Zespół akompaniuje na lekcjach tańca w Łódzkim Studio Flamenco prowadzonym przez Annę Redlin.

 

W skład zespołu wchodzą: Marta Czapla – gitara, cajõn, palmas, Filip Swinarski - gitara, cajõn, palmas, instrumenty perkusyjne, Jarosław Czajczyński – gitara, Palmas. Zespół na stałe współpracuje z dwoma tancerkami flamenco: Dominiką Diakiewicz i Agnieszką Izydorczyk.

 

Warsztaty FLAMENCO będą trwać od 4 do 5 sierpnia w godz. 16.00 – 17.30 i 17.45 – 19.15 i poprowadzi je Agnieszka Izydorczyk. Program zajęć przeznaczony jest dla osób początkujących i obejmuje naukę takich tańców, jak: sevillanas, rumba, tangos. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Tarnowskie Centrum Kultury od 17 lipca w każdy dzień, oprócz weekendu, w godz. 9.00 – 18.00
Ilość uczestników ograniczona a koszt kursu to 30 zł od osoby.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza również na KONCERT muzyki flamenco w wykonaniu zespołu CONTRATIEMPO, który odbędzie się 5 sierpnia 2006 r. o godz. 20.30 na tarnowskim Rynku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A