Targi Edukacyjne
access_time 2006-04-06 02:46:51
Zbliża się czas wyboru przez uczniów gimnazjum szkoły średniej. Już trzeba zastanowić się nad tym, która z tarnowskich szkół odpowiada indywidualnym możliwościom ucznia, jaki profil będzie najlepiej rozwijał dotychczasowe zdolności i zainteresowania młodego człowieka.

Wydziałem Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa wspólnie z Ochotniczymi Hufcami Pracy w Tarnowie już po raz trzeci podjęły się organizacji Miejskich Targów Edukacyjnych. Szeroka prezentacja ofert tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 6 –7 kwietnia od 10.00 do 16.00 na terenie należących do Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27.

 

Adresatami tego przedsięwzięcia jest młodzież ze szkół gimnazjalnych Tarnowa oraz gmin ościennych, obecni i przyszli absolwenci oraz ich rodzice. "Ideą Targów jest zapoznanie młodzieży z możliwościami wyboru ścieżki edukacyjnej. Na pewno wybór szkoły ponadgimnazjalnej jest bazą, na której później opiera się dalsze kształcenie. Ta pierwsza ważna decyzja dokonana z rozwagą będzie później procentowała. Targi dają możliwość przyjrzenia się bardzo szerokiej ofercie tarnwoskich szkół. Szkoły przedstawiają się w atrakcyjny sposób, prezentują swoją ofertę, informują o dniach otwartych" - mówi Adam Potempa, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy  Młodzieży w Tarnowie.

 

Targi Edukacyjne mają charakter otwarty, będą, więc dobrą okazją do zdobycia m.in. informacji niezbędnych do podjęcia dalszego cyklu kształcenia, znalezienia swojego miejsca przez młodych ludzi. Z oferty edukacyjnej będzie mogła skorzystać również młodzież , mająca problemy z nauką oraz młodzież pochodząca z rodzin dysfunkcyjnych; oferty dającej możliwość uzyskania wykształcenia i przygotowania zawodowego dla tej grupy młodzieży przedstawią jednostki organizacyjne Ochotniczych Hufców Pracy w ramach „Dni otwartych Ochotniczych Hufców Pracy”.

 

Oferta dla gimnazjalistów obejmuje również możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych z preorientacji zawodowej, pt: „Moja ścieżka kariery”. Targi są też okazją do sprawdzenia swoich predyspozycji zawodowych. Jeśli młody człowiek nie jest pewny, w którym kierunku kontynuować edukację, w dokonaniu wyboru pomogą doradcy zawodowi zMobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnowie. W ocenie pomoże test na predyspozycje zawodowe i umiejętności.

 

Na Targach swoją ofertę zaprezentują instytucje wspomagające młodych ludzi - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, którego specjaliści indywidualnie pomogą uczniom zaplanować dalszą drogę kariery zawodowej, udzielą porad zawodowych oraz przygotują do rozmowy z pracodawcą i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, której eksperci zaprezentują zakres swojej działalności zainteresowanym uczniom i ich rodzicom.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać po numerami telefonów: tel. 621-95-64, 621-95-65

 


 

 

 

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A