Dozwolone do 21
access_time 2006-04-04 17:26:16
W dniach 25 – 28 maja 2006 r. w Tarnowie odbędzie się 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”. Festiwal ten od lat promuje niezależne kino najmłodszych , jest okazją do spotkania się młodych filmowców z Polski i wielu krajów świata.

Każdego roku bierze w nim udział około 120 filmów autorów, którzy nie przekroczyli 21 roku życia. Na konkurs nadsyłano projekty m. in. z  hspace=Argentyny, Iranu, USA, Gruzji, Białorusi i Łotwy. Autorzy filmów zakwalifikowanych do projekcji  mogą uczestniczyć w Festiwalu na koszt organizatorów. Tematyka i gatunek filmowy są dowolne.

„Dozwolone do 21” jest  jednym z najbardziej prestiżowych na świecie wydarzeń filmowo – edukacyjnych  młodego kina amatorskiego i niezależnego. Od lat patronuje mu Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA, działająca pod auspicjami UNESCO. W tym roku patronat honorowy nad Festiwalem objęła także Państwowa Wyższa Szkoła Fimowa,Telewizyja i Teatralna im.L.Schillera w Łodzi.

Obok projekcji konkursowych młodzi autorzy mogą brać udział w otwartych obradach jury, dyskusjach i omówieniach prezentowanych filmów. W tym roku projekty filmowe oceniać będzie jury w składzie: Maria Malatyńska, Dagmara Drzazga, Artur Więcek  „Baron” i Witold Kon, przyznając cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości około 20 tys.
Organizatorem 24. edycji „Dozwolone do 21” jest Pałac Młodzieży w Tarnowie z Federacją Niezależnych Twórców Filmowych przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Edukacji, władz miasta Tarnowa i prywatnych sponsorów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich młodych autorów z Polski i zagranicy do udziału w Festiwalu i nadsyłania filmów. Szczegółowe informacje www.dozwolonedo21.art.pl

 


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A