Wybierz szkołę przez Internet
access_time 2006-05-17 16:30:27
W ubiegłym roku po raz pierwszy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wybierali szkołę drogą elektroniczną. Już w pierwszym dniu naboru zalogowało się 222 uczniów. System sprawdził się choć niektórzy w ubiegłym roku podchodzili do niego sceptycznie.

Uczniowie, nie wychodząc z domu, mogą wybrać najwyżej 3 szkoły, do których chcieliby uczęszczać, a w każdej z nich dowolną liczbę klas - następnie złożyć stosowne dokumenty i śledzić na bieżąco swoje szanse. Od poniedziałku uczniowie w szkołach otrzymują loginy i hasło, aby na stronie https://tarnow.edu.com.pl/ założyć swoje konto. Trzeba to zrobić do 19 czerwca do 15:00. Na stronie systemu można przejrzeć ofertę każdej ze szkół, sprawdzić ile jest miejsc w danej placówce.

 

Program szereguje uczniów według ilości punktów, a następnie zaproponuje szkołę pierwszego, drugiego, albo trzeciego wyboru.Od wczoraj uczniowie poznają zasady elektronicznego naboru. Pełnej oferty szkół ponadgimnazjalnych można natomiast szukać na stronach internetowych miasta www.tarnow.pl

 

Elektroniczny system działa według zasady. że kandydat otrzymuje miejsce tylko w jednym oddziale, usytuowanym najwyżej w jego hierarchii, do którego wygrał konkurencję z innymi kandydatami. Tym samym kandydat nie blokuje miejsca w oddziałach niżej usytuowanych w jego hierarchii i nie ma zamieszania w rejestracji. W internecie każdy z kandydatów dowie się, gdzie został przyjęty. Dodatkowo system może przysłać maila lub SMS-a z tą informacją.

 

Jest też wydany specjalny informator, o który można pytać w Wydziale Edukacji w tarnowskim magistracie lub w Kuratorium Oświaty. Elektroniczna rejestracja do szkół do wspólne przedsiewzięcie Urzędu Miasta Tarnowa i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Poradnik elektronicznej rejestracji do szkół jest dostępny na tarnow.pl w dziale "Edukacja".

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A