3 Maja w Mościcach
access_time 2006-05-03 09:24:53
Z okazji 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Mościcach odbędą się patriotyczne uroczystości organizowane przez Radę Osiedla nr 8 „Mościce” i Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.

 Przewodniczący Rady Osiedla nr 8 „Mościce” Andrzej Ciuruś powiedział: „Słowa popularnej pieśni „Witaj Majowa Jutrzenko , Świeć Naszej Polskiej Krainie!” dawały nadzieję na lepszą przyszłość kilku pokoleniom Polaków. Na swojej aktualności nic nie straciły do dziś. Pamięć o Konstytucji 3 Maja sprawia, że Polacy potrafili rozsądnie pokierować swoimi losami w najtrudniejszych nawet warunkach w czasach zaborów, wojennych zawieruch, ale mamy też nadzieję, że i w czasach obecnych. Tradycje obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja pierwszej europejskiej konstytucji, która była przygotowana i opracowana przez najświetlejsze umysły doby oświecenia, przez ludzi, którym na sercu leżało dobro naszej ukochanej ojczyzny, jest od lat obchodzone przez społeczeństwo Mościc. W uroczystościach tych biorą udział władze miasta i powiatu, mieszkańcy Mościc, uczniowie mościckich szkół z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele instytucji i organizacji, których siedziby znajdują się  na terenie Mościc. W imieniu organizatorów tj.: Rady Osiedla nr 8 „MOŚCICE” oraz Zakładów Azotowych w Tarnowie Mościcach S.A. SERDECZNIE Państwa zapraszam do Mościć, do wzięcia udziału w uroczystościach  uczczenia 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.”

 

 

W programie uroczystości:

– godz. 8.30 – uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny (Kościół NMP Królowej Polski w Mościcach)

– godz. 9.30 – przejście mieszkańców oraz pocztów sztandarowych na Cmentarz w Mościcach w asyście Orkiestry Dętej ZAT S.A.

– godz. 10.00 – uroczystości przy Grobie Żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym w Mościcach (m.in. inscenizacja słowno-muzyczna w wykonaniu IV LO w Mościcach, złożenie kwiatów i wieńców).

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A