Zimno coraz zimniej...
access_time 2006-01-24 17:23:09
Pogoda nas ciągle nie rozpieszcza. Biuro prognoz IMGW ostrzega, że jeszcze noc z wtorku na środę będzie bardzo zimna w województwie małopolskim. Do końca tygodnia (29.01.2006) w nocy temperatura minimalna będzie wynosić od -13 do -16 stopni, a w maksymalna w dzień od -7 do -12.

Najbardziej narażeni na skutki takiej pogody są bezdomni. W Tarnowie działa Dom dla Bezdomnych, w którym jest 42 miejsca już od jesieni zapełnione. Od kilku dni w tej placówce przebywa 60 osób. Zajęte są korytarze, przywieziono łóżka piętrowe, aby przyjąć każdego, kto o to poprosi. Codziennie przybywa kilka osób. Przewożeni są z inych ośrodków, na przykład z Sieradzy czy Dąbrowy Tarnowskiej.

 

"Podjęliśmy akcję pilotażową. Podczas dni z bardzo niską temperaturą nasi pensjonariusze i pracownicy wyjeżdżają do miasta, aby przeszukać miejsca, w których mogą przebywać bezdomni - mówi kierownik Domu dla Bezdomnych, Jerzy Maślanka. To właśnie bezdomni najlepiej znają miejsca pobytu bezdomnych. Jeśli ta akcj przyniesie rezultaty bedziemy ją kontynuować". Kierownik ośrodka zapewnił, że w domu nie zabraknie miejsca dla potrzebujących.

 

A to nie koniec syberyjskiego zimna. W przyszłym tygodniu znowu wrócą bardzo niskie temperatury.

 

BB

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A