Co będzie z ośrodkiem onkologicznym?
access_time 2006-01-19 21:59:48
Tarnów potrzebuje ośrodka onkologiczngo. Od wielu lat mieszkańcy czekają na ten ośrodek. Budowa ma się zakonczyć za rok a pieniądze konieczne do ukończenia inwestycji przekazał marzałek wojwództa małopolskiego. Tarnowscy parlamentarzyści w liście skierowanym do ministra zdrowie Zbigniewa Religi prosza o pomoc.

Budowę Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego rozpoczęto w roku 2005. Sama budowa, bez wyposażenia kosztować będzie niemal 30 milionów złotych. Istnieje więc realna szansa, że tarnowska onkologia w roku 2007 zostanie wybudowana. Problem stanowi wyposażenie. Koszt zakupu koniecznej aparatury to kolejne 20 mln złotych. Już w tym roku należałoby tworzyć listę wyposażenia i dokonywać zakupu, aby proces przetargowy zakończyć na przełomie 2007/2008.

 

"Dlatego właśnie dzisiaj, chcemy gremialnie, jako wszyscy parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej, zwrócić się z wnioskiem, aby koszty utworzenia Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego, a szczególnie koszty wyposażenia i zakupu niezbędnego sprzętu dla TOO, włączyć do Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Uważamy, że bez tej pomocy tarnowska onkologia nie rozpocznie swej niezwykle oczekiwanej działalności w planowanym terminie" - piszą parlamentarzyści ziemi tarnowskiej.

 

Samorząd regionalny nie będzie mógł przekazać więcej funduszy na ten cel. "Wobec niebezpiecznie postępującego rozwoju chorób nowotworowych w naszym regionie, każde opóźnienie będzie w tej sprawie dla wielu osób dramatyczne. Liczymy na pełne zrozumienie naszych starań i gwarantujemy, że z naszej strony może Pan liczyć na wszelką pomocy, na rzecz tej ważnej sprawy. Liczymy, że jako minister i lekarz, okaże Pan zrozumienie dla przyszłych pacjentów Ośrodka" - czytamy w liście do Zbigniewa Religii.

Pod listem podpisało się 11 parlamentarzystów, między innymi Urszula Gacek, Urszula Augustyn, Aleksander Grad, Wiesław Woda, Kazimierz Wiatr i inni.

 

BB

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 


 

 

 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A