XXI Światowy Dzień Młodzieży
access_time 2006-03-29 15:36:24
Biskup tarnowski Wiktor Skworc wystosował komunikat do młodzieży diecezji tarnowskiej z okazji XXI Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego co roku w wymiarze diecezjalnym w Niedzielę Palmową w poszczególnych stolicach biskupich całego Kościoła. Także w Tarnowie odbędzie się takie spotkanie. Oto treść komunikatu.

Droga Młodzieży!

 

W dniach, kiedy wspominamy pierwszą rocznicę odejścia „do domu Ojca” autentycznego i wiernego Przyjaciela młodzieży – Jana Pawła II   kieruję do Was serdeczne zaproszenie do świętowania w nadchodzącą Niedzielę Palmową XXI Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze naszego Kościoła diecezjalnego.

 

Niech Wasza liczna i pełna entuzjazmu obecność w Tarnowie, będzie i tym razem manifestacją wiary i znakiem miłości wobec Chrystusa, żyjącego i przemawiającego do człowieka w Słowie Bożym; niech będzie czytelnym świadectwem Waszej wdzięczności Bogu za dar Papieża – Ojca i Przyjaciela Młodych.

 

Świętowanie młodości Kościoła w niedzielę 9 kwietnia br. rozpoczniemy o godz. 11.00, spotkaniem ewangelizacyjnym na tarnowskim rynku i placu katedralnym, gdzie w czerwcu 1987 r. Jan Paweł II celebrował Nieszpory Eucharystyczne.

 

Niech każda i każdy z Was przywiezie ze sobą swój własny egzemplarz Pisma Świętego. Spełnicie w ten sposób apel papieża Benedykta XVI, który w orędziu skierowanym do Was napisał: „Drodzy młodzi, wzywam was, byście osiągnęli zażyłość z Biblią, trzymali ją w zasięgu ręki, ażeby była dla was niczym kompas, wskazujący drogę, którą należy iść. Czytając ją, nauczycie się poznawać Chrystusa”.

 

W czasie spotkania, odbywającego się w duchowej łączności z młodzieżą świata – otrzymacie w darze egzemplarz pierwszej encykliki Ojca Świętego Benedykta XVI „Deus caritas est”. Niech jej lektura przygotuje Was na zbliżające się spotkanie z Papieżem w naszej Ojczyźnie.
Szczytem uroczystości Światowego Dnia Młodzieży będzie Eucharystia celebrowana wraz z Waszymi duszpasterzami w tarnowskiej Katedrze o godz. 13.15. Po Mszy Świętej wrócimy na tarnowski rynek, aby spożyć przygotowaną agapę i raz jeszcze doświadczyć radości spotkania z Chrystusem we wspólnocie Jego uczniów.

 

Drodzy Młodzi!

 

Proszę Was gorąco przekażcie zaproszenie do udziału w Światowym Dniu Młodzieży Waszym przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Przekonajcie ich, że warto iść w duchowej pielgrzymce młodych pokoleń ku Chrystusowi. Niech On napełni Wasze młode serca pokojem, radością, optymizmem i ufnością.

 

Na trud pielgrzymowania do katedry w Tarnowie z serca Wam i Waszym duszpasterzom błogosławię!

 

       † Wiktor Skworc
BISKUP TARNOWSKI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A