Zmiany w Radiu Kraków
access_time 2006-03-24 09:45:44
Do programu Radia Kraków wprowadzane są kolejne zmiany. 25 marca ma się odbyć test, polegający na rozszyciu programowym, o którym pisaliśmy już wcześniej. Ponadto samo radio uruchamia swój drugi program, dostępny tylko w internecie.
Rozszycie programu Radia Kraków czyli tego jeszcze nie było!

W najbliższą sobotę 25 marca po raz pierwszy w historii naszego Radia przeprowadzimy w ramach testów tzw. rozszycie programu. Będzie to dotyczyć transmisji sportowych. Od 18:00 mecz Cracovia - Górnik Łęczna będzie słyszany w Krakowie i większej części Małopolski. Natomiast w Tarnowie i okolicach na częstotliwości 101 FM nadawać będziemy od 18:30 transmisję meczu koszykówki Unia Tarnów - Stal Ostrów. Dzięki temu kibice będą mieli pełniejszą i niezakłóconą relację z wydarzenia, które ich najbardziej interesuje. Jest to o tyle istotne, że strategicznym celem naszego Radia jest możliwość nadawania oddzielnego programu dla wybranych miast w Małopolsce, w tym właśnie z Tarnowa i Nowego Sącza.


Uruchomienie kanału tematycznego Radia Kraków  

...czyli oddzielnego programu odbieranego wyłącznie przez internet. Będzie to coś w rodzaju drugiego programu naszego Radia.  Do podjęcia takiego rozwiązania skłoniła nas sytuacja związana z uroczystościami przypadającymi na 1 i 2 kwietnia. Antenę zdominują wówczas transmisje i specjalny program rocznicowy. Sport ewidentnie nie pasowałby do takiego programu. Z drugiej strony imprezy sportowe odbywają się normalnie. Stąd pomysł nadawania dodatkowego programu, którego można wysłuchać wyłącznie za pośrednictwem internetu.

1 kwietnia transmitować będziemy cztery mecze (szczegóły na www.radiokrakow.pl). Wchodząc na naszą stronę będzie można słuchać "normalnego" programu z anteny albo sportowego. Ten dodatkowy program  mamy także zamiar wykorzystywać do nadawania innej tematyki np. pod nazwą Radio Kraków "Kultura".
Podsumowując, dzięki przyjęciu takiego rozwiązania możemy wybierać spośród 2 programów: programu który jest aktualnie emitowany na antenie i dodatkowego kanału tematycznego. Pomijając możliwości związane z nieograniczonym dostępem do naszego programu w internecie, z dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie, możemy jeszcze dokonać wyboru tego co chcemy słuchać.

%%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A