Złodzieje grasują! KRONIKA POLICYJNA
access_time 2006-02-28 14:03:23
Uwaga na złodziei! Njwiększy łup kieszonkowców ubiegłego tygodnia to 7 tysięcy złotych. Policja tarnowska odnotowała kilka kradzieży.

Na ulicy Głowackiego doszło do kradzieży w mieszkaniu. Znowu nieuwaga była przyczyną utraty torebki z biżuterią, dokumentami. Stratę wyceniono na 350 zł. Policji jednak udało się zatrzymać złodziejkę - 19-letnią mieszkankę Zabrza. Mniej szczęścia mieli mieszkańcy ulicy Paderewskiego. Z jednego z mieszkań w środku dnia została skradziona torebka z dokumentami. Straty finansowe były niewielkie, bo w portfelu znajdowało się tylko 20 złotych.

 

Plagą ubiegłego tygodnia były kradzieże kieszonkowe. Do wszystkich doszło w podobnych okolicznościach, tylko w różnych miejscach. Prawdopodobnie sprawca był ten sam we wszystkich przypadkach. Kradzieży dokonano przez odsunięcie zamka torebki damskiej. Do pierwszej doszło w domu handlowym "Świt". Z torebki został skradziony portfel z dokumentami i 450 złotych. O 12.00 na Krakowskiej znowu dokonano kradzieży. Tym razem na ulicy Krakowskiej skradziono większą sumę pieniędzy, bo 1600 złotych. A kilka godzin później na Wałowej złodziejowi "wpadło w ręce" aż 7 tysięcy złotych.

 

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Brniu, gdzie sprawcy rzucali z przystanku autobusowego kawałkiem drewna w stronę jadącego samochodu marki opel astra. Szkody były niewielkie, większe narażenie kierowcę na utratę zdrowia a nawet życia. Sprawcami byli młodzi męźczyżni, którzy wcześniej próbowali zdobyć alkohol od sprzedawcy pobliskiej stacji paliw. Byli już pod wpływem alkoholu. Nie udało im się i po wyjściu ze stacji zaczęli niszczyć sprzęt. Zdemolowali przystanek autobusowy a deseczkami z ławki przystankowej obrzucili jadący pojazd. Zatrzymano 4 młodych mężczyzn od 16 do 18 lat.

 

BB

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A