Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS
access_time 2005-11-29 00:23:06
Co roku pierwszego dnia grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień AIDS. Rozpoczyna on kampanię mającą na celu pobudzenie społecznego wsparcia oraz rozwoju programów zachęcających do profilaktyki HIV, jak również promowania świadomej edukacji w sprawach związanych z HIV/AIDS. Światowy Dzień AIDS jest obchodzony od 1988 roku. Ma wzmocnić wspólne wysiłki państw w obliczu pandemii tej choroby.

Federacja Młodych Socjaldemokratów w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja włączyły się w akcję informacyjną w związku z Międzynarodowym Dniem Walki z AIDS. 1 grudnia na placu Sobieskiego w Tarnowie w godz. 12-14 młodzi socjaldemokraci z obu stowarzyszeń rozdawać będą mieszkańcom miasta materiały informujące o profilaktyce AIDS a także prezerwatywy oraz czerwone wstążeczki - symbolizujące "solidarność z chorymi na HIV/AIDS"

 

"Uważamy, iż dzień ten jest szczególnie ważny, gdyż tak rzadko mówi się o profilaktyce AIDS, o potrzebie edukacji seksualnej oraz łatwiejszej dostępności środków antykoncepcyjnych - mówią organizatorzy. 

 

 

Stanowisko młodzieży lewicowej w związku z Międzynarodowym Dniem Walki z AIDS
 

RAZEM PRZECIW AIDS FMS i SMS z okazji Światowego Dnia AIDS

1 grudnia członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów i Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja  wyrażają swoją solidarność z osobami zakażonymi wirusem HIV. W tym dniu chcemy też dać wyraz swojemu oburzeniu, że nosiciele wirusa HIV są wciąż traktowani w Polsce jak „trędowaci” i osoby drugiej kategorii, które zostały pokarane za swoje rzekome złe zachowanie. Niestety takie ideologiczne postawy są wciąż na porządku dziennym. Traktujemy dzisiejszy dzień nie tylko jako dzień tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV, bo tolerancja powinna być obecna w nas, na co dzień. Dla nas dzisiejszy dzień jest okazją do przypomnienia, że w Polsce – państwie członkowskim Unii Europejskiej – nie może być przyzwolenia na wykluczanie ze społeczeństwa kogokolwiek i z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Przypominamy, że jedną ze skutecznych metod zapobiegania epidemii AIDS jest edukacja! Wzywamy władze publiczne zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym do podjęcia wszelkich starań na rzecz zagwarantowania rzetelnej, nowoczesnej, bezkompromisowej i wolnej od ideologicznych nacisków edukacji seksualnej, która będzie dostępna dla każdej osoby objętej obowiązkiem szkolnym.

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A