Karykaturalny obraz nas samych...
access_time 2005-10-03 01:18:35
Jacy jesteśmy, jak żyjemy, jakie mamy poglądy, czego pragniemy - te pytania zostały postawione dzisiaj we wszystkich trzech spektaklach. A odpowiedzi? Były przekore, ale dlatego też prawdziwe

Te ważne pytania zostały zadane już w pierwszym spektaklu - "Rodzina Dreptaków". Kolejne przedstwienie było wielką niespodzianką. Na spektaklu pozostała mimo zimna garstka widzów-melomanów. Świetna gra aktorów i interesujaca choreografia wynagrodziła im niedogodności. Spektakl "Sąsiad" odegrany w Pasażu Tertila świetnie przedstawił nasze relacje z nnymi, nasze przyzwyczajenia i role, w które wchodzimy. Sztukę przygotowali aktorzy Teatru Formy z Wrocławia.

 

Niezwykła sztuka i niezwykłe miejsce. "Jeżeli potrzebujesz kobiety..." to sztuka napisana przez Annę Burzyńską - kierownik Katedry Filologii Polskiej UJ a teraz członka jury Talii 2005. W dramacie czytanym przez czwórkę aktorów Anna Burzyńska zastanawiała się nad stosunkami damsko-męskimi. Zabawna, rubaszna momentami sztuka, nic nie straciła z walorów mimo, iż nie została wystawiona na scenie. Artur Dziurman, Marta Gortych, Anna Chodakowska i Paweł Sanakiewicz rewelacyjnie wcielili się w swoje role. Sztukę reżyserował Wojciech Markiewicz.

 

Zobaczcie fotoreportaż.

 

 

Beata Burkat

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A