Obwodnica dla Wojnicza
access_time 2005-09-27 02:54:26
Przełożeniem wielu urządzeń i instalacji zacznie się budowa długo oczekiwanej obwodnicy dla Wojnicza. Pierwsze wbicie łopaty pod nową inwestycję zaplanowano na wtorek, 4 października.

Inwestor - krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - całkowity koszt nowej drogi w Wojniczu szacuje na 72,2 mln zł. Część funduszy pochodzić będzie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą, wyłonionym w przetargu, jest portugalska firma z krakowskim oddziałem Mota Engil Polska SA.

 

W pierwszym etapie budowy trzeba będzie przemieścić wiele urządzeń i instalacji, które obecnie znajdują się w zasięgu pola budowy. Przeniesiony zostanie m. in. 5-kilometrowy odcinek gazociągu.

 

Obwodnica będzie miała 4 km długości. Na jej trasie znajdą się dwa węzły. Dogodny stanie się dojazd m. in. do Zielonego Parku Przemysłowego, w którym rozwijają działalność inwestorzy. Po wybudowaniu objazdu z centrum Wojnicza zniknie znaczna część pojazdów; dotychczas przewijało się ich tędy średnio ponad 20 tysięcy w ciągu doby.

(ziob)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A