Nagroda ministra czeka
access_time 2005-09-09 00:23:53
Tarnowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego organizuje IV Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

-Imprezę przygotowujemy po raz dziesiąty, czwarty raz ma charakter międzynarodowy - informuje Józef Sadowski, prezes ZNP w Tarnowie. - Przyjmujemy prace wykonane różną techniką - od malarstwa, rzeźby, fotografii, grafiki, a nawet malarstwa na płótnie. Do udziału w wystawie zapraszamy wszystkich nauczycieli, bez względu na wykształcenie. Jako dowód powiem, że prace przysłali nam matematycy i fizycy. Są też obrazy plastyków. Nasza inicjatywa ma pokazać dorobek i twórczość pedagogów. Często ci ludzie malowali do szuflady. Czasami swoje prace przekazywali w prezencie znajomym rozsianym po całym świecie. Udział w biennale jest też okazją wymiany doświadczeń.

 

Termin przesyłania prac, na adres Związku, upływa 15 września. Już teraz przesłano ponad 60 obrazów z całego kraju, jest też kilka ze Słowacji, Litwy, Ukrainy, a także Niemiec.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 28 października w Tarnowskim Centrum Kultury. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na kilka wyróżnień w wysokości 500 złotych, ufundowanych m. in. przez ministra edukacji i sportu, prezydenta Tarnowa.

 

Po zakończonym biennale wszystkie prace mają być licytowane. Cały dochód z aukcji będzie przekazany na cele charytatywne.

 

(AMIZ)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A