Dziurawa Rolnicza
access_time 2005-08-23 01:29:43
Mieszkańcy ulicy Rolniczej skarżą się na fatalną nawierzchnię ulicy Rolniczej, na jej odcinku od ul. Szujskiego w stronę garaży i Szkoły Podstawowej nr 18. - Na razie nie mamy pieniędzy na wyremontowanie całej ulicy - ripostuje dyrektor TZDM, Stanisław Pyzdek.

Mieszkańcy tego osiedla mają sporo zastrzeżeń co do nawierzchni ulicy Rolniczej na tym odcinku. Skarżą się, że jest tu po prostu dziura na dziurze i nie pomaga łatanie nawierzchni, bo zaraz ponownie wychodzą drogowe ubytki.

 

Ich zdaniem ta ulica powinna zostać wyremontowana bardziej kompleksowo. Postulują też wykonanie wąskiego chodnika wzdłuż Rolniczej na tym odcinku. Ruch tutaj jest spory, bo tą drogą dojeżdżają codziennie właściciele kilkuset garaży. Korzystają z niej także dzieciaki idące tędy do szkoły podstawowej. - Rok szkolny tymczasem już coraz bliżej - przypominają mieszkańcy.

 

Dyrektor TZDM-u, Stanisław Pyzdek nie widzi na razie możliwości wyremontowania ulicy Rolniczej na tym odcinku w całości. Powód jest prosty, TZDM ma ograniczony budżet na remonty drogowe w tym roku. Dyrektor zapewnia natomiast, że TZDM zrobi wszystko co w mocy drogowców, aby poprawić fatalną nawierzchnię jezdni na newralgicznym odcinku Rolniczej.

 

- Ulica Rolnicza na tym odcinku nie była przystosowana do ruchu ciężkich aut, a została zniszczona w tym roku przez ciężarówki, które dojeżdżały tędy do budowy - tłumaczy dyrektor Pyzdek. Mówi też, że będzie jednak w tym miejscu wymagany poważniejszy remont drogowy, bo nie ma po prostu innego wyjścia z sytuacji. Zgadza się z mieszkańcami, że nie wystarczy zwykłe łatanie nawierzchni.

 

- W tym miejscu dokonamy zerwania nawierzchni i przyjrzymy się bardzo dokładnie, jaka w tym miejscu jest podbudowa pod jezdnię - mówi dyrektor Pyzdek. - Wtedy na tym odcinku wymienimy podbudowę i położymy nową nawierzchnię. Chodzi w tym przypadku o odcinek około 20 metrów. W tym roku na wykonanie nowej nawierzchni na Rolniczej nas nie stać.

 

Według dyrektora Stanisława Pyzdka, nie ma też możliwości wykonania wzdłuż ul. Rolniczej chodnika po lewej stronie jezdni, gdyż jest tam po prostu za wąsko. Jego zdaniem ulica wymaga w tym miejscu po prostu jakiegoś innego oznakowania, jako na przykład ciąg pieszo-jezdny, aby kierowcy jeździli tędy z większą rozwagą.

 

 

Janusz Smoliński

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A