Remonty drogowe
access_time 2005-08-13 02:03:54
100 tysięcy złotych otrzymał powiat dąbrowski z rządowej puli środków na usuwanie skutków powodzi. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty dróg.

Jak podkreśla starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski odcinków dróg, które wymagają naprawy jest bardzo dużo. Na remont czekają jeszcze drogi uszkodzone w ubiegłych latach. - Pieniądze z "powodziówki" zostaną przeznaczone na remont drogi Dąbrowa - Szarwark, przede wszystkim na odcinkach w pobliżu miasta i Szarwarku. Z tych środków wyremontowany zostanie także przyczółek mostu na rzece Upust na drodze Radgoszcz - Szczucin - wymienia starosta.

 

Kolejne 80 tys. złotych na drogi przeznacza w tym roku powiat z własnego budżetu. W tym roku zaplanowano również częściowe naprawy i położenie litych odcinków asfaltu na równych odcinkach.

 

Wspólnie z gminami powiat zamierza poprawić bezpieczeństwo w okolicy dróg, zaprojektowano budowę lub remont kilku odcinków chodników. Wśród najpilniejszych potrzeb wymieniany jest remont chodnika na ul. Kościelnej w Dąbrowie, zatok przy szkole w Gruszowie Wielkim oraz w Mędrzechowie, chodnika w centrum Radgoszczy i w Borkach oraz zatoki przy miejscowym sanktuarium, a także budowę chodnika w centrum Bolesławia.

 

Władze powiatu czekają również na informacje dotyczące przyznania funduszy unijnych na remont kolejnego odcinka drogi Dąbrowa Tarnowska - Żelichów i Szczucin - Radgoszcz. W przyszłym roku planowany jest wspólnie z gminą remont nawierzchni jezdni i chodnika w centrum Gręboszowa.

 

(baja)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A