Dodatki dla nauczycieli
access_time 2005-02-24 07:32:18

Dziś na sesji Rady Miejskiej, radni głosować będą regulamin wynagradzania nauczycieli, w którym odpis na dodatki motywacyjne z puli płac przewidziano już na poziomie 2,5 procenta. Początkowo prezydent proponował przeznaczyć zaledwie jeden procent odpisu na dodatki motywacyjne dla nauczycieli.

Wcześniejszy zapis został jednak zakwestionowany przez nauczycielskie związki zawodowe. Związkowcy zarówno z nauczycielskiej "Solidarności", jak też z ZNP uznali, że jest to po prostu za mało.


- W ubiegłym roku z tarnowskich szkół odeszło na emeryturę 152 nauczycieli, więc już z tego powodu miasto poczyniło spore oszczędności i można było się spodziewać, że dodatki motywacyjne dla nauczycieli będą na wyższym poziomie - tłumaczy Józef Sadowski, szef tarnowskiego oddziału ZNP.


Na dzisiejszą sesję trafi więc już poprawiony projekt uchwały, w którym - po konsultacjach ze związkowcami - znalazł się zapis, że na dodatki motywacyjne zostanie przeznaczone z budżetu miasta nie mniej niż 2,5 procenta kwoty przeznaczonej na wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli.W projekcie znalazł się także zapis, że od 1 września ta wysokość odpisu może zostać podniesiona do 3 procent. Jak się dowiedzieliśmy, miasto chce przeznaczyć na dodatki motywacyjne ponad 1,3 mln zł.Przedstawiciele związków zawodowych twierdzą, że istnieją samorządy, w których odpis od planowanego funduszu płac jest nawet dwukrotnie wyższy niż w Tarnowie. - Wiemy na pewno, że w Tuchowie jest pięć procent odpisu - mówi Józef Sadowski. - Dobrze byłoby, gdyby samorząd miasta Tarnowa chciał się zapatrzyć na Tuchów...Dodatki motywacyjne dla nauczycieli w tarnowskich szkołach miejskich to - przy tej wysokości odpisu - dodatkowo do pensji około 40 zł brutto miesięcznie. Dodatek motywacyjny może otrzymać nauczyciel, który spełnia określone w regulaminie wymagania. Trzeba posiadać dobrą ocenę swojej pracy i prowadzić na przykład kółka zainteresowań dla uczniów. (Smol)Dziennik Polski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A