Policzą pasażerów
access_time 2005-07-12 16:28:12
Jak już informowaliśmy Zarząd Komunikacji Miejskiej zdecydował, że w wakacje cześć kursów 13 linii autobusowych zostanie zawieszona. Chodzi o takie linie jak 0A, 0B, 3, 5, 8, 9, 10, 16. Z rozkładów znikneły kursy autobusów, którymi młodzież zwykle dojeżdża i wraca ze szkół.
Zwykle są to po dwa, trzy kursy autobusów rano i tyle samo po południu na danej linii - tlumaczy Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie. - Na czas wakacji trzeba było z nich zrezygnować, bo inaczej autobusy miejskie jeździłby tam w określonych godzinach prawie puste. Po wakacjach powrócimy na tych 13 liniach do dawnych rozkładow jazdy.


W wakacje generalnie mniej tarnowian korzysta z komunikacji miejskiej. Dlatego ZKM zaplanował na przyszły tydzień badanie, ilu pasażerów jezdzi w poszczególnych autobusach. Przypominamy, że odbędzie się ono w przyszły poniedziałek, wtorek i środę czyli 18, 19 i 20 lipca.

Badanie napełnienia będzie polegało na tym, że wszyscy pasażerowie jadący w tych dniach autobusami miejskimi zostaną policzeni.


Liczyć będą uczniowie jednej z tarnowskich szkół, z którą Zarząd Komunikacji Miejskiej zawarł stosowną umowę.

- Po raz pierwszy w czasie wakacji policzymy pasażerów - mowi dyrektor Krzysztof Kluza. - Wyniki akcji posłużą nam do ewentualnych korekt w rozkładach jazdy. Ale to nastapi już w przyszle wakacje.(Smol)Dziennik Polski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A