X Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek
access_time 2005-01-25 02:18:18

W niedzielę 23 stycznia br. w Centrum Kultury w Żabnie odbył się Koncert Finałowy X Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek – Żabno 2005.

W koncercie wzięli udział laureaci pierwszych miejsc w/w konkursu. W przygotowaniach do Koncertu Laureatów pomagała część Chóru Akademickiego „Harmonia” działającego przy PWSZ w Tarnowie pod kierownictwem p. Bożeny Kwiatkowskiej. Przesłuchania konkursowe odbyły się 20 i 21 stycznia br. Wzięło w nich udział blisko dziewięćdziesięciu zgłoszonych. Byli to soliści i zespoły, które wraz ze swymi instruktorami towarzyszą nam niemal od początku istnienia konkursu, jak również nowi uczestnicy. Jurorami tegorocznego przeglądu byli p. Krystyna Szymańska – Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, p. Bożena Kwiatkowska – Dyrektor Chóru Akademickiego „Harmonia”, p. Elżbieta Maciejewska – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Tarnowie, p. Piotr Wojtanowski – członek byłego zespołu „Siedem” obecnego „2mm”.Całe przedsięwzięcie powiodło się dzięki dziesięciu patronom – na dziesiątą jubileuszową - edycję konkursu: Burmistrz Żabna, Starosta Powiatu Tarnowskiego, TVP3 Kraków, MTK Tarnów, Radio MAKS, Radio RDN, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TEMI, Nowa Gazeta Żabnieńska.Uczestnicy, zarówno soliści jak i zespoły, rywalizowali w czterech kategoriach i tak w kategorii:„A”(5-8 lat) – soliści:
I miejsce Kamil Mądel ze Szkoły Podstawowej w Zalasowej
II miejsce Tomasz Niemiec ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie
III miejsce Wiktoria Florek z Przedszkola Publicznego Nr 33 w Tarnowie
Wyróżnienie dla Kamili Kurzydym z Żabna„Az” – zespoły:
I miejsce zespół „Słowiki” ze Szkoły Podstawowej w Joninach„B”(9-12 lat) – soliści:
I miejsce  Mateusz Wojkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazach
II miejsce  Nadia Lachgar Zygmunt reprezentantka Pałacu Młodzieży i Szkoły Podstawowej  Nr 5 w Tarnowie
III miejsce Jakub Bąk z Gorzyc
Wyróżnienie dla Kamila Janeczek z Centrum Kultury w Żabnie, Igi Porada z Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Jury w tej kategorii bardzo podobało się wykonanie jednego z utworów przez Natalię Jasnosz z Zespołu Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie„Bz” – zespoły:
I miejsce „TRIO Wojkowskich” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazach       
II miejsce zespół „Mała Ballada” ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie
III miejsce Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie
Wyróżnienie dla Zespołu Wokalnego przy Parafii p.w. Św. Stanisława B.M. w Jodłowej oraz zespołu „LEGATO” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnowie„C”(13-15 lat) – soliści:
I miejsce Bartłomiej Legęć z Publicznego Gimnazjum w Ryglicach
II miejsce Maciej Kolak z Publicznego Gimnazjum Nr 11 w Tarnowie
III miejsce Tomasz Kumięga z Zespołu Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum w Zakliczynie
Wyróżnienie dla Małgorzaty Szebla z Publicznego Gimnazjum w Latoszynie„Cz”
I miejsce zespół „Kim jestem” z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ryglicach
II miejsce Zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Tuchowie
III miejsce zespół „REMEDIUM” z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu;„Dz”(16-19 lat) – zespoły:
I miejsce zespół Wokalno-Instrumentalny z Publicznego Gimnazjum w Radłowie
II miejsce zespół „DISCANTUS” z IV LO w Tarnowie i Gimnazjum Nr 10 w Tarnowie
III miejsce zespół „SHAKERS” z V LO w Tarnowie
Wyróżnienie dla Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Centrum Kultury w Żabnie.Wszystkim laureatom  podczas Koncertu Finałowego wręczono dyplomy i różnorodne nagrody (słuchawki, mikrofony, walkmeny, odtwarzacze CD, płyty  i stojaki na płyty, książki, leksykony muzyki popularnej), których sponsorem był Burmistrz Żabna oraz Centrum Kultury w Żabnie. Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy, gdyż według nas wszyscy są zwycięzcami.Najbardziej wartościową nagrodą jest nagranie płyty w profesjonalnym studiu. W nagraniach udział wezmą wszyscy ci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Płyta w części zostanie sfinansowana przez Starostę Powiatu Tarnowskiego,  a w części przez Centrum Kultury w Żabnie. Nagranie płyty planowane jest w miesiącu lutym. Żałujemy, że nie wszyscy uczestnicy mogą być zaproszeni do nagrania, powstałe ograniczenie wynika z wysokich kosztów.Od następnego roku zamierzamy rozszerzyć formułę konkursu, pragniemy włączyć w całe przedsięwzięcie dzieci i młodzież niepełnosprawną. Serdecznie zapraszamy na następny rok.Centrum Kultury w Żabnie 


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A