Dąbrowa - Bez większych zmian
access_time 2004-10-30 08:08:57

Jak co roku przed 1 listopada rusza policyjna akcja "Znicz". Od 29 października do 2 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej obowiązywać będzie nieco inna organizacja ruchu drogowego, dotycząca przede wszystkim okolic cmentarza parafialnego. Zmiany wprowadzone zostaną również w pobliżu cmentarzy w Luszowicach i Smęgorzowie.

W porównaniu z organizacją ruchu w ubiegłych latach wprowadzone zostają niewielkie zmiany. - Nie ma potrzeby wprowadzania dużej reorganizacji ruchu, będzie ona dotyczyć głównie rejonu dąbrowskiego cmentarza. Zmiany są podobne, jak w poprzednich latach i większość mieszkańców oraz odwiedzających zdążyła się już do nich przyzwyczaić - mówi komisarz Marek Banaś, kierownik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie.Największe zmiany dotyczyć będą ul. Brata Alberta, gdzie powstaną dwa dodatkowe parkingi: przy Zakładzie Gazowniczym i na placu od strony kaplicy cmentarnej. By ułatwić kierowcom poruszanie się na tym odcinku, od skrzyżowania z ul. Kościelną i Zieloną do bramy cmentarza obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy, ale z zakazem parkowania po obu stronach ulicy. Parkować będzie można również przy Hospicjum.Natomiast dalszy odcinek ul. Brata Alberta będzie, jak co roku, drogą jednokierunkową. Drogą wyjazdową z cmentarza będzie również ul. Ręgorowicza, policja apeluje jednak, by odbywał się tamtędy tylko ruch pieszych. Jeden kierunek wprowadzony zostanie także na ul. Zielonej.


 Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać także w okolicach cmentarzy w Luszowicach oraz w Smęgorzowie na drodze krajowej nr 73. Jak co roku należy się liczyć z zakazem parkowania na odcinkach wzdłuż muru cmentarnego i ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę. 


- W tym roku będzie mniej policjantów przed samymi cmentarzami, zostaną natomiast skierowani na drogi dojazdowe o dużym natężeniu ruchu. W Dąbrowie przede wszystkim na skrzyżowaniu Kościelna, Brata Alberta i Szarwarska oraz na ul. Jagiellońskiej. Ich zadaniem będzie przede wszystkim ułatwianie poruszania się i informowanie. Ale należy liczyć się z tym, że będą rygorystycznie reagować na przypadki nieprzestrzegania przepisów czy jazdy w stanie nietrzeźwym. Apelujemy również o przestrzeganie znaków, które w tych dniach się pojawią w okolicy cmentarzy - podkreśla komisarz Banaś. (baja)


 


Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A