Do trzech razy sztuka.
access_time 2004-09-24 13:33:59
Sławomir Sikora, pierwowzór bohatera filmu „Dług”, składa wniosek o akt łaski u Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
[[fotka1]]Sławomir Sikora do tej pory starał się już dwukrotnie o akt łaski ze strony Pana Prezydenta. Poprzednie jego starania - wiosną 2000 roku i 2003 roku zakończyły się niepowodzeniem. Co ciekawe, w styczniu 2000 roku, czyli w tym roku kiedy Sławomir Sikora starał się po raz pierwszy o prawo łaski, Marek Siwiec na antenie Radia „Zet” powiedział: „Można Sławomirowi Sikorze, oraz Arturowi Brylińskiemu zmniejszyć wyrok do 15 lat pozbawienia wolności”. Pan Minister nie mówił tego prywatnie, lecz wypowiadał się w imieniu Kancelarii Prezydenta RP. Mimo tego, sprawa wówczas zakończyła się fiaskiem. Nie zmniejszono także wyroku z 25 lat na 15 lat pozbawienia wolności.

Sławomir Sikora odsiedział już 10 z 25 lat za zabójstwo terroryzujących go bandytów. Obecnie Sławomir Sikora przebywa na przepustce dla podratowania zdrowia, która kończy się 07.10.04. Wydał książkę pt. „ Mój Dług”, która ma na celu nie tylko służenie w jego walce o ułaskawienie, ale przede wszystkim ma być ostrzeżeniem dla tych, którzy, chcą brać sprawiedliwość we własne ręce.

W tym momencie do Kancelarii Prezydenta wpłynęło już kilka petycji dotyczącej ułaskawienia Sławomira Sikory. Petycje złożyli również w Kancelarii Prezydenta organizatorzy czerwcowego spotkania Sławomira Sikory: Izabela Bieniek, Łukasz Winczura, Jerzy Świtek, Ryszard Zaprzałka. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymali odpowiedzi, choć ustawowe 30 dni już dawno upłynęło- mówi Izabela Bieniek.

Adwokat Sławomira Sikory - Ewa Celińska-Milewska złoży wniosek o ułaskawienie w Kancelarii Prezydenta już w najbliższy piątek. Do tej pory jego ułaskawienie poparło ponad 23 tys. osób. Z samego Tarnowa wpłynęło ponad 1000 podpisów pod jego ułaskawieniem. To najlepszy dowód na to, że los Sławomira Sikory nie jest obojętny tarnowianom i osobom wrażliwym na niesprawiedliwość.

Sprawę ułaskawienia Sławomira Sikory popierają: szef Katedry Prawa Karnego UW Prof. Piotr Kruszyński, Prof. dr hab. Andrzej Balandynowicz - UW, który w reportażu Telewizji Polsat wyemitowanym w programie „ Dyżur” 18 czerwca 2004 powiedział - „Protest Sławka jest uzasadniony, prawo mówi o resocjalizacji, kiedy on resocjalizacji nie wymaga, jest to osoba zdrowa, twórcza, a przede wszystkim kreatywna”, oraz Paweł Moczydłowski- socjolog, były szef, obecnie zaś ekspert do spraw więziennictwa, który wypowiedział w jednym z programów telewizyjnych znamienne słowa - „W tym momencie uważam, że ani więzienie jego, ani on więzienia nie potrzebuje”. Czy takie same zdanie będzie miał Prezydent Aleksander Kwaśniewski? Wkrótce poznamy odpowiedz na to kluczowe pytanie.

Izabela Bieniek
stowarzyszenie "Dług"
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A