Tarnowianie wysoko
access_time 2004-09-21 07:07:46

Poznaliśmy końcową klasyfikację Maratonu Masters - Ziemia Tarnowska 04. W zawodach z niezłej strony pokazali się kolarze z naszego regionu.

Wprawdzie jedna z największych tarnowskich imprez kolarskich Maraton Masters - Ziemia Tarnowska odbyła się w ostatni weekend sierpnia, to dopiero teraz poznaliśmy ostateczne wyniki tego niezwykle ciekawego wyścigu.

- Klasyfikacje musiały być zweryfikowane przez Polski Związek Kolarski. Praktycznie nic to nie zmieniło, ale obowiązek należało wykonać - wyjaśnia Adam Kałuży, główny organizator zawodów.

Teraz można oficjalnie podsumować tarnowską edycję maratonu. Przypomnijmy, że rozgrywany był przez dwa dni. W pierwszym kolarze pokonywali czasówkę na morderczym podjeździe na Słoną Górę w Pleśnej. W drugim ścigali się w maratonie o długości 133 km. Zawody, które licznie zgromadziły zawodników z całego kraju, rozgrywane były aż w ośmiu kategoriach wiekowych, od 30 do 70 lat. Wystartowało też kilku mastersów z licencjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej(UCI).

W pierwszym dniu rywalizacji do najlepszych tarnowian należeli: Witold Trojak, Henryk Kruczek i jeden z nestorów tarnowskiego kolarstwa Emil Wałęga.

Podczas maratonu, ocenianego również w ośmiu kategoriach wiekowych, najlepiej zaprezentował się: Henryk Kruczek.

- W naszej eliminacji wystartowali zawodnicy z całego kraju, co na pewno cieszy. Podczas zawodów startowali na jednym z najdłuższych maratonów, odbywających się podczas zawodów Master. Dłuższy dystans, liczący 200 kilometrów, pokonują na zawodach w jednym z słowackich miasteczek - powiedział Adam Kałużny.

(AMIZ)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A