Filmowa matura
access_time 2004-09-16 06:19:54

Tegoroczni maturzyści mogą skorzystać z interesującej propozycji powtórzenia materiału z języka polskiego. Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa", przy ul. Dwernickiego 1, zaprasza na wykłady i projekcje filmów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 17.30.

Tematem wykładu będzie starożytność. Wykładowca skupi się na dziełach literackich antycznej Grecji i starożytnego Rzymu oraz charakterystyce Starego i Nowego Testamentu, mówiąc też o wpływie tych dzieł na współczesną literaturę i kulturę. Drugim punktem spotkania będzie film niespodzianka i dyskusja. Podobne spotkania będą organizowane w "Tratwie" raz w miesiącu. Cykl: "Filmowa matura z polskiego" potrwa do kwietnia. Podczas każdego polonistycznego wieczoru wyświetlany będzie film-ekranizacja jednej z lektur danej epoki.
Jak informuje ks. Artur Ważny-duszpasterz akademicki - epoki literackie będą omawiane chronologicznie, od starożytności i średniowiecza począwszy, a na współczesności kończąc. Organizatorzy zaprosili do współpracy polonistów, wykładowców akademickich oraz specjalistów z dziedziny literatury, również spoza Tarnowa, którzy przybliżą, przypomną i podsumują zagadnienia charakterystyczne dla danej epoki. Ilustracja filmowa będzie miała charakter pełnej projekcji bądź prezentacji wybranych fragmentów ekranowej adaptacji.Organizatorom zależy na tym-podkreśla ks. Artur Ważny - aby "Filmowa matura z polskiego" miała nie tylko cechy szkolnej powtórki materiału, ale także charakter sympatycznego spotkania towarzyskiego przy herbacie i ciastku- tak aby spotkaniom na "Tratwie" towarzyszyła radość ze zdobywania wiedzy.Warto skorzystać z tej oryginalnej formy dokształcania, dostępnej dla wszystkich chętnych. Wstęp jest wolny, szczegóły pod nr tel. 631-73-90. (kis)


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A