Chcą zebrać 4 tys. podpisów
access_time 2004-09-15 10:01:54

Wczoraj ruszyła akcja referendalna Platformy Obywatelskiej w Tarnowie. - W ciągu kilku najbliższych tygodni będziemy starali się zebrać cztery tysiące podpisów, bo tyle miasto Tarnów ma zebrać w skali Małopolski - mówi przewodniczący tarnowskiej PO i jednocześnie pełnomocnik ds. referendum, Ryszard Żądło.

[[fotka1]]Akcja prowadzona jest na skrzyżowaniu ul. Wałowej z Katedralną, pod tarnowskim biurem PO. Znajduje się tutaj dobrze oznakowany stolik, przy którym można składać podpisy w sprawie projektu zaproponowanego przez PO.


Stolik, wraz z młodymi ludźmi zbierającymi głosy poparcia od tarnowian, ma się pojawiać w tym miejscu codziennie, w godzinach przedpołudniowych. Poparcie dla projektu można w razie czego składać bezpośrednio w biurze PO, na pierwszym piętrze kamienicy.- Oprócz tego będziemy starali się prowadzić naszą akcję pukając do mieszkań tarnowian - zapowiada przewodniczący Żądło. - Po uzgodnieniu z proboszczami parafii, będziemy starali się zbierać podpisy również przed kościołami w niedziele.Referendum zaproponowane przez PO miałoby dotyczyć czterech spraw: zniesienia Senatu, ograniczenia liczby posłów z 460 do 230, zniesienia immunitetu parlamentarnego i utworzenia okręgów jednomandatowych w nadchodzących wyborach.Tekst i fot. (Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A