Koncert na ganku w Kąśnej
access_time 2004-07-21 13:57:24
W dniu 24 lipca 2004 odbędzie się w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej koncert kwintetu dętego Cracow Brass Quintet. Przy sprzyjającej aurze koncert odbędzie się na ganku, gdyby warunki atmosferyczne się pogorszyły, melomani wysłuchają koncertu tradycyjnie w salach dworku.

Cracow Brass Quintet powstał w 2002 r. i działa w oparciu o tradycje takich kwintetów jak Canadian Brass Quintet, Empire Brass Quintet czy London Brass. Zespół tworzą młodzi muzycy pracujący na stałe w Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach. W repertuarze kwintetu znajdują się utwory z epoki renesansu, przez barok aż do muzyki współczesnej. Są to zarówno transkrypcje znanych arcydzieł jak i mistrzowsko napisane utwory na kwintet blaszany. Dużym zainteresowaniem w repertuarze kwintetu cieszy się jazz i utwory z pogranicza jazzu. Poza działalnością koncertową CBQ bierze udział w koncertach charytatywnych, warsztatach i lekcjach pokazowych. 


W programie koncertu znajdują się takie utwory jak: Sonata z Bankelsangerlieder, Marsz Księcia Oxfordu Williama Byrda, Suita Tańców Elżbietańskich Anthony’ego Holborne’a, Jesu Meine Freude Jana Sebastiana Bacha, Concerto Vivaldiego i Bacha, Kanon Johanna Pachelbela, Brass Qiuntet Artura Frackenpohla, That’s Plenty G. Gilberta i L. Pollacka, St. Louis Blues W. C. Handy oraz tradycyjny utwór Amazing Grace.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A