Rusza klub scrabble
access_time 2004-08-10 06:41:09

Scrabble to gra słowna, najpopularniejsza obecnie na świecie, produkowana w 30 wersjach językowych. Opracowano już słowniki i książki omawiające strategię i taktykę gry, której uczestnik musi znaleźć słowo o najwyższej wartości punktowej.

Jak dotąd pasjonaci mają dwie możliwości doskonalenia swej formy, tzn. wykorzystując planszę bądź coraz powszechniejszą, a zarazem trudniejszą, poprzez Internet. W Polsce powstało już kilkanaście klubów scrabble, z których najbliższy, organizujący spotkania klubowiczów znajduje się w Krakowie.

- "Dzięki możliwościom, jakie daje Internet, udało się w ostatnich dniach zawiązać Klub Scrabble w Tarnowie - mówi pomysłodawca Jarek Krzemiński. - Scrabble to nie tylko pomysł na wakacje, to gra, która szkoli szybką umiejętność skojarzeń, poszerza zasób słownictwa, a przy tym gwarantuje dobrą zabawę i czasem smak zwycięstwa. Do podnoszenia poziomu gry potrzebni są wciąż nowi jej pasjonaci, tego już nie zapewni potencjalny gracz z podwórka, czy z rodziny, który sporadycznie zasiada do gry. Kontaktowałem się z inicjatorką zawiązanego niedawno Klubu Scrabble w Szczecinie, pomyślałem, że może podobne przedsięwzięcie uda się w Tarnowie."


Pierwsze spotkanie tarnowskich klubowiczów odbędzie się dziś, tj. we wtorek, 10 sierpnia br. w kawiarni "Hybryda" przy tarnowskim Rynku o godz. 18-tej
. Plansze, zegary, słowniki są zapewnione dla zgłoszonych przez Internet graczy. Jednak jeśli ktoś się jeszcze zdecyduje zagrać, to powinien podobny zestaw przynieść ze sobą. Spotkanie będzie miało charakter otwarty, na pewno warto zapoznać się z grą i jej pasjonatami, którzy mają nadzieję, że wkrótce tarnowski klub będzie liczącym się w grupie ogólnopolskiej. Organizatorzy spotkania serdecznie zapraszją!

(Z.KRZEM.)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A