Kongres Akcji Katolickiej
access_time 2004-06-07 11:43:28

Kongres Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej odbył się w sobotę po raz pierwszy w powojennej historii Tarnowa. Spotkanie odbyło się pod hasłem Naśladować Chrystusa - Akcja Katolicka w służbie ewangelizacji.

[[fotka1]]


Gościem kongresu był biskup tarnowski Wiktor Skworc. Pozdrowienia dla uczestników przesłał asystent krajowy Akcji Katolickiej, ksiądz biskup Mariusz Leszczyński.

- Pięknie powiedział kardynał Stefan Wyszyński, że ten kto daje czas, ten daje miłość - mówił do zebranych blisko czterystu uczestników ksiądz biskup Wiktor Skworc, który otworzył w sobotę obrady kongresu. - Wy dajecie sprawie Ewangelii swój czas. Jest to manifestacja tego, że dajecie sprawie Ewangelii swoją miłość i za to pragnę Wam serdecznie podziękować. Bądźcie żywym znakiem obecności Chrystusa w świecie.

Spotkanie działaczy stowarzyszenia poprzedziła msza święta odprawiona w katedrze pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca.

Jednym z celów kongresu było podsumowanie dotychczasowej działalności Akcji Katolickiej na przestrzeni minionych dziewięciu lat, czyli od czasu reaktywowania stowarzyszenia w diecezji tarnowskiej. Działacze Akcji mówili też w sobotę o planach na przyszłość.

Pierwszy kongres diecezjalny Akcji Katolickiej poprzedziły kongresy dekanalne zorganizowane we wszystkich głównych regionach diecezji. Obecnie Akcja zrzesza w diecezji tarnowskiej blisko cztery tysiące członków w 154 oddziałach parafialnych.

(Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A