8 tysięcy pielgrzymów.
access_time 2004-07-07 14:31:28

W niedzielę odbyły się centralne uroczystości Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. W tym dniu do Tuchowa pielgrzymowali ludzie pracy i bezrobotni. Uroczystościom przewodniczył Biskup tarnowski Wiktor Skworc

[[fotka1]] W homilii Biskup Skworc poruszył tak ważną dla wszystkich sprawę jaką jest praca i jej brak, oraz  100-lecie koronacji Cudownego obrazu Matki Boskiej Tuchowskiej. Zostały również poświęcone odnowione korony i sukienka Matki Boskiej Tuchowskiej, które zostaną uroczyście nałożone w czasie obchodów setnej rocznicy koronacji.


Na Tuchowskie wzgórze przybyło wczoraj ponad 8 tysięcy pielgrzymów z całej Diecezji Tarnowskiej, jak również z Polski i z zagranicy. Uroczystość uświetniły połączone chóry: „Magnificat” z Kościoła bł. Karoliny Kózki w Tarnowie pod dyr. Ewy Świerczek, „Oremus Cantatis” z Ołpin pod dyr. Barbary Poręby, Redemptoris z Elbląga pod dyr. Leszka Goska oraz Sanktuaryjny Chór Mieszany pod dyr. Jana Gładysza. W sumie połączone chóry liczyły 140 osób. Jak zwykle była również obecna Sanktuaryjna Orkiestra Dęta pod dyr. Kapelmistrza Bogdana Stefana.


Prezentujemy fotoreportaż z Wielkiego Odpustu Tuchowskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A