W sierpniu nowy stadion
access_time 2004-07-07 07:55:37

Rozpoczął się kolejny etap remontu boiska czwartoligowej Wolanii Wola Rzędzińska. Prace w części finansuje fundusz SAPARD. Ostatnio 10 tys. zł na ten cel przekazały władze gminy Tarnów.

[[fotka1]] Jesienią ubiegłego roku rozpoczął się remont boiska Wolanii Wola Rzedzińska. Do remontu działacze przygotowywali się od dłuższego czasu. Boisko było jednym z najgorszych w IV lidze. Nic więc dziwnego, że remont stał się konieczny.

- Najpierw wykonaliśmy szereg prac porządkowych, potem trzeba było teren wyrównać. Obecnie zakładane są rury dla założenia systemu odwadniającego i nawadniającego. Dzięki temu będzie można utrzymać w dobrym stanie płytę boiska. Następnie na całym terenie nałożona zostanie podsypka żwirowa o grubości 10 cm i nawierzchnia. Wtedy dopiero specjalistyczna firma nałoży trawę - informuje Andrzej Prendota, wiceprezes klubu.

Oprócz pracy dotyczących nawierzchni stadion zyska na wyglądzie. Ogrodzony zostanie betonowymi płytami, od strony torów kolejowych powstanie trybun z plastikowymi krzesełkami na 300 miejsc. Z takim obiektem Wolania będzie miał jeden z najlepszych stadionów w naszym regionie. Działacze planują, że jego otwarcie nastąpi na początku sierpnia.

Trudno byłoby dokonać takiego remontu gdyby nie dotacje. Cały koszt inwestycji wynosi blisko 240 tys. złotych. Połowę kwoty przekaże europejski fundusz SAPARD. Ostatnio klub wsparł też wójt gminy Tarnów, który z budżetu przekazał 10 tys. złotych. Przypomnijmy, że ze względu na remont pierwsza drużyna Wolanii swoje mecze rozgrywała na stadionie Błękitnych Tarnów. Pozostałe drużyny (juniorzy, trampkarze, a także rezerwy) grały natomiast na stadionie Sokoła Wałki. (AMIZ)


 


fot. (AMIZ)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A