Zielone strzałki na cenzurowanym
access_time 2004-07-03 02:44:39

W Tarnowie jest kilka miejsc, w których znajdują się świetlne zielone strzałki zezwalające kierowcom na skręt w lewo. Najprawdopodobniej jednak kilka z nich drogowcy będą musieli usunąć ze skrzyżowań w związku z nowymi przepisami mającymi obowiązywać od 2008 r.

[[fotka1]] Według miejskiego inżyniera ruchu Zdzisława Musiała, z montowaniem zielonych strzałek w kolejnych miejscach trzeba postępować roztropnie, gdyż od 2008r. i tak wejdą nowe przepisy w tym zakresie i trzeba będzie być może strzałki demontować.


- Zielone strzałki będą mogły znajdować się tylko tam, gdzie będą prowadzić wydzielony ruch, czyli tam, gdzie odbywa się on bezkolizyjnie - tłumaczy Zdzisław Musiał. - W innych miejscach nie będą miały prawa istnienia, ewentualnie trzeba będzie przemodelować skrzyżowania, na których się znajdują, tak aby ruch był bezkolizyjny. Wtedy strzałki będą mogły pozostać.

Zdaniem części kierowców, w Tarnowie jest jeszcze tymczasem kilka miejsc, w których takie świecące zielone strzałki informujące o skręcie w lewo przydałyby się.

Ostatnio na przykład padła propozycja, aby świecąca strzałka lewoskrętu została zamontowana na skrzyżowaniu w miejscu, gdzie nowe przebicie drogowe łączy się z al. Matki Bożej Fatimskiej.

- Uważam, że w tym miejscu strzałka lewoskrętu jest potrzebna - twierdzi jeden z kierowców, który o zamontowanie zielonej strzałki na skrzyżowaniu Poniatowskiego z al. Matki Bożej Fatimskiej zabiegał już od dłuższego czasu w TZDM-ie.

Tarnowscy drogowcy argumentują jednak, że umieszczenie na tym skrzyżowaniu zielonej strzałki zezwalającej na skręt w lewo w ulicę MBF nie jest takie proste...

(Smol)


fot. Janusz Smoliński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A